DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

"Biłam, kiedy zasłużył". Dramatyczna interwencja w podkaliskiej miejscowości

„Biłam, kiedy zasłużył” – takie słowa usłyszeli wolontariusze Help Animals, gdy interweniowali na posesji w jednej z podkaliskich miejscowości. Poinformowano, że kobieta znęca się nad psem. Na miejscu okazało się, że pod jej opieką znajdują się dwa psy. Oba został zabrane i czekają na nowy dom. 

Fot. Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt Help Animals

Wolontariusze zostali poinformowani przez postronną osobę, że starsza kobieta ma znęcać się nad psem poprzez uderzanie furtką po żebrach, bicie kijem: „Na miejscu zastaliśmy starszego, zaniedbanego psa – Łatka. Okazało się, że na posesji przebywa także młody psiak – Reksio. Z informacji jakie otrzymaliśmy wynikało, że kobieta jest okrutna w stosunku do wszystkich zwierząt, które przebywały pod jej opieką. Podczas rozmowy wykrzyczała, że biła psa, kiedy zasłużył” – czytamy w mediach społecznościowych Stowarzyszenia Help Animals.

Wstępne badania Łatka, starszego z psów wykazały bolesność w niektórych miejscach podczas dotyku, podwyższoną temperaturę oraz pęknięty guz koło odbytu. „Wyniki krwi dobre, jak na jego wiek i stan. Psiak miał przerośnięte pazury, które utrudniały mu chodzenie, zwyrodnienia, przez które cierpiał. Problemy z skórą. Czekamy jeszcze na wyniki ostateczne tarczycy, wymazu z uszu i jutro biopsja guza, po której będzie wiadomo z czym walczymy. Psiak miał zrobione RTG”.

Młodszy z psów trafił do domu tymczasowego. Oba czworonogi będą szukać nowego, stałego i bezpiecznego domu. Stowarzyszenie poinformowało także, że złożyło zawiadomienie do służb. Okazuje się, że mimo udzielonej psom pomocy, wolontariuszy spotykają nieprzyjemne sytuacje: „Nasza wolontariuszka otrzymała telefon od rodziny kobiety. Odbieramy to jako próbę zastraszania, więc prosimy o powstrzymanie się od tego typu prób – nic to nie da”.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • N
  Nika

  czwartek, 25 maja, 2023

  Brak słów na taką ludzką podłość… Mam nadzieję, że karma wróci – ze zdwojoną siłą!

  Odpowiedz
 • X
  X

  czwartek, 25 maja, 2023

  Co za stara franca!!! Tyle się słyszy o ludzkiej przemocy wobec zwierząt.. Szkoda, że prawo jest jakie jest i i wyrządzona krzywda uchodzi bezkarnie. Szkoda też, że sąsiedzi nie reagują

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowianka

  czwartek, 25 maja, 2023

  Nie przejmować się ,robić swoje ,najważniejsze są psy i mają już spokój i opiekę ,czego nie zapewniali właściciele a teraz trzęsą się przed kłopotami za znęcanie się nad zwierzętami ,jak kłopoty to myślą że jak nagadają bzdury to się ktoś wystraszy ,szkoda że nie pomyśleli o weterynarzu.a do kościoła i pod kościół zasuwają ,teraz zobaczą jacy miłujący braci mniejszych.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz