Biła i obrażała schorowaną podopieczną. Zarzuty dla opiekunki medycznej

0
Starsza i schorowana kobieta była bita, szarpana i obrażana, a ten horror trwał od kwietnia do czerwca tego roku. Oprawcą okazała się jedna z opiekunek medycznych świadcząca usługi na terenie Jarocina. Informacje jakoby kobieta miała być zatrudniona przez jarociński Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej są nieprawdziwe. 34-latka była pracownicą Jarocińskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych "Senior". Kobieta straciła już pracę, a w jej sprawie toczy się postępowanie prokuratora.

34-letnia opiekunka medyczna biła swoją schorowaną podopieczną, szarpała za ubrania, za uszy oraz obrażała. – Kobieta podczas przesłuchania przyznała się do winy, ale nie potrafiła racjonalnie wytłumaczyć swojego postępowania. Aktualnie trwają czynności wyjaśniające, jak wyglądała opieka oskarżonej względem innych podopiecznych informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

W mediach pojawiła się informacja, że oskarżona 34-latka to pracownica jarocińskiego MGOPS-u. Kierownik placówki w rozmowie telefonicznej przedstawił, jaki udział w całej sprawie ma Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. – My obsługujemy merytorycznie to zadanie. Kwalifikujemy podopiecznych, zajmujemy się rozliczaniem godzin. Pracownicy socjalni mają też kontakt zarówno z podopiecznymi, jaki i z ich rodzinami – tłumaczy Igor Armon. – Natomiast osoba, o której mowa, nie jest bezpośrednio zatrudniona przez MGOPS tylko przez Jarocińskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Senior” – dodaje.

Nie udało nam się dziś porozmawiać z dyrekcją Stowarzyszenia „Senior”. Obiecano nam jednak, że we wtorek wyjaśnią całą sytuację.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick