Bił, kopał i groził, że zabije. Co dalej z mieszkańcem Kalisza?

1
Fot. pixabay.com
42-letni mieszkaniec Kalisza został aresztowany na trzy miesiące, a w więzieniu może spędzić kilka lat. To pokłosie przemocy psychicznej i fizycznej, jakiej dopuszczał się oprawca na swojej żonie. Bił ją, kopał, rzucał w nią młotkiem oraz groził, że ją zabije. Powodem takiego zachowania miała być chorobliwa zazdrość.

Prokuratura zarzuciła mężczyźnie psychiczne oraz fizyczne znęcanie się nad żoną. Eskalacja tej sytuacji nastąpiła w pierwszej połowie stycznia, gdy oprawca będąc pod wpływem alkoholu groził żonie młotkiem. – Groził, że ją zabije, a następnie rzucił tym młotkiem w jej stronę. Pokrzywdzona złożyła obszerne zeznania z których wynika, że mężczyzna już wcześniej stosował przemoc wobec niej. Bił ją i kopał po całym ciele. Przejawiał on nieracjonalne cechy zazdrości i zarzucał jej zdradę – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

42-letni oprawca był zazdrosny także o psa, który znajdował się w ich domu. Wobec niego także przejawiał agresywne zachowanie. – Jednokrotnie wepchnął pokrzywdzoną kobietę do kuchni, a gdy ona wzięła psa na ręce to groził, że zabije psa, a następnie ją. Rzucił także młotkiem w ich stronę – dodaje Meler.

Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku. Za kratkami będzie oczekiwał na proces. Śledztwo jest kontynuowane, a 42-letniemu agresorowi grozi do pięciu lat więzienia.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick