DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Big Cyc z Superjedynką za całokoształt twórczości

Zespół Big Cyc otrzymał Superjedynkę na tegorocznym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Big Cyc – zespół rockowy, którego trzon to ostrowianie, w miniony weekend odebrał SuperJedynkę za całokształt twórczości. Statuetkę wręczono na scenie w Opolu podczas 61. edycji Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. To znak, że muzyka rockowa wraca do łask – mówią muzycy, którzy nie ukrywają radości z samej statuetki i ekscytacji po występu w Opolu, bo nie było ich tam przez 19 lat. – Bardzo nam przyjemnie, że telewizja po wielu latach dostrzegła nas i nam to zafundowała – mówił Jacek Jędrzejak.

Big Cyc postawił na kompilację 4 utworów: był Berlin Zachodni, wielka miłość do Babci klozetowej, Ballada o smutnym skinie i jeden nowy utwór. Przemycona wśród hitów piosenka był utwór promujący najnowszy album Big Cyca. – Wszystkie te festiwale, głównie opolski za czasów poprzednich rządów, które robiła Telewizja Polska to tam był balet i disco polo. Baliśmy się, że jak my zaczniemy grać te nasze kawałki, a tu nagle wystąpią panie i będą tańczyć… ale okazało się, że żaden zespół tego nie miał i wyszedł naprawdę fajny, rockowy koncert – dodał Jarosław Lis.

Szersza rozmowa z Dżej Dżejem, Dżerym i Pięknym Romanem w magazynie kulturalnym Atelier, którego premiera już dziś (środa) o 21.00 w Telewizji Proart.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • M
  MagSafe

  środa, 5 czerwca, 2024

  Żegnam portal, wyskakujące nachalne reklamy … nie da się nic spokojnie przeczytać porażka totalna. Najlepszy do tej pory lokalny portal informacyjny ale nie będę tu wracał dopóki się to nie zmieni

  Odpowiedz
  • C
   czytelnik

   czwartek, 6 czerwca, 2024

   W pełni się zgadzam i również będę omijać ten portal.

   Odpowiedz
 • M
  Muzyk

  czwartek, 6 czerwca, 2024

  Twórczość , chyba prymitywne polityczne wygłupy tego przyglupka skiby, bo. Big cyc to żadna muzyka

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz