Bieg Leniwca już w niedzielę! Zapisz się i pomóż choremu Maksiowi!

0
materiały organizatora
Już w najbliższą niedzielę o godzinie 12.00 odbędzie się charytatywny Bieg Leniwca! Każdy, kto chce pobiegać lub pomaszerować na dystansie 3 kilometrów, może jeszcze zapisać się na to wydarzenie i pomóc finansowo małemu Maksiowi, który walczy z neuroblastomą.

Historię Maksia Mareckiego z Ostrowa Wielkopolskiego wielokrotnie publikowaliśmy na łamach naszego portalu. Ten dzielny chłopiec walczy z nawrotem neuroblastomy. Maksiu i jego rodzice potrzebują pieniędzy na zakup szczepionki przeciwko wznowie choroby.

Jedną z takich inicjatyw zaplanowanych na grudzień będzie „Bieg Leniwca”, a więc sportowa aktywność zaadresowana do wszystkich: małych, dużych, starszych, młodszych – każdego, kto ma ochotę pomóc. Rekordy życiowe w bieganiu nie będą się liczyć. Nie będzie ważne też to, kto pierwszy przebiegnie linię mety. Uczestnictwo każdej osoby ma być równie istotne, bo najważniejszą aktywnością będzie przekazanie pieniędzy na konto Maksia, aby miał szansę pokonać śmiertelną chorobę. – W biegu wezmą udział m.in. kluby sportowe BM Stal Ostrów Wielkopolski, ARGED KPR Ostrovia, Aret Akademia Krecika, KP Centra 1946 Ostrów Wielkopolski, Ostrowskie Stowarzyszenie OMEGA, UKS Maratończyk Ostrów Wielkopolski, samorządowcy oraz ostrowskie placówki edukacyjne – zachęca Szymon Matyśkiewicz, radny miejski.

Wpłaty z podaniem imienia i nazwiska należy dokonywać do skarbonki Maksia pod tym linkiem: https://www.siepomaga.pl/bieg-leniwcadla-maksia

materiały organizatora
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick