Bieg dla chorej Martusi już za tydzień!

0
Już w przyszłą niedzielę odbędzie się charytatywny bieg dla 2-letniej Marty, która cierpi na wielotorbielowatość i dysplazję nerek. Dziewczynkę czeka długie i kosztowne leczenie i właśnie na ten cel zostaną przekazane pieniadze zebrane podczas sportowego wydarzenia.

Mała Marta Ratajczak urodziła się w 2017 roku i już od pierwszych dni swojego życia walczy z chorobą. Lekarze zdaignozowali wielotorbielowatość i dysplazję nerek. Choroba jest nieuleczalna i nieuchronnie zbliża dziewczynkę do dializ, a potem przeszczepu nerek. W chwili obecnej dzięki odpowiedniej diecie (pozbawionej fosforanów, potasu, ograniczeniu białka, specjalnemu mleku, które nie jest dostępne w Polsce, jest sprzedawane na receptę i nie jest w żadnym stopniu refundowane) i lekom choroba Martusi jest pod kontrolą, ale w każdej chwili stan jej zdrowia może się pogorszyć – czytamy na stronie wydarzenia.

Mała Marta musi przyjmować kosztowne leki i regularnie dojeżdżać do Instytutu Zdrowia Matki Polki. To generuje duże koszty. Jej rodzice pomagają innym – tata jest ratownikiem medycznym, a mama przedszkolanką. Teraz sami potrzebują pomocy by ratować swoje dziecko.

Już 13 października na terenie Piasków Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się bieg charytatywny Ostrów Wielkopolski pomaga – bieg dla Martusi. Każdy chętny może wziąć w nim udział i spróbować swoich sił w sporcie, jakim jest bieganie. W ramach zawodów zorganizowane zostaną biegi dla dzieci, dorosłych oraz wyścig dla miłośników Nordic Walking. Bieg dla dorosłych odbędzie się na trasie 5km i 10 km, a trasa Nordic Walking to 5km.

Opłata za uczestnictwo w biegu rozpoczyna się już od 10zł, a wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie 2-letniej Marty Ratajczak.

Patronem medialnym tego wydarzenia jest Telewizja Proart, portal wlkp24.info oraz Przedsiębiorstwo PROMAX.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick