Biało-czerwone górą we własnej hali. Jest pierwsze zwycięstwo KS Basket Ostrovia

Koszykarki KS Basket Ostrovia wygrały przed własną publicznością 77:62 pokonując Isands Wichoś Jelenia Góra w meczu 2. kolejki 1. Ligi Kobiet.

Po minimalnej porażce w pierwszym meczu tego sezonu koszykarki KS Basket Ostrovia podejmowały we własnej hali Isands Wichoś Jelenia Góra. Biało-czerwone bardzo przeciętnie rozpoczęły to spotkanie. Nie mogły znaleźć rytmu, ani skuteczności w ataku. Ostatecznie przegrały tę odsłonę 13:15. Obraz gry diametralnie zmienił się w 2. kwarcie, kiedy podopieczne Katarzyny Motyl zaczęły lepiej zbierać piłki i skuteczniej atakować. To przyniosło efekty w postaci zwycięstwa 23:14 i prowadzenia w spotkaniu do przerwy wynikiem 36:29.

Przewaga była kluczowa dla kolejnych minut rywalizacji i wprowadzała spokój w zespole gospodyń. Przyjezdne mogły liczyć na ogromne doświadczenie Martyny Koc. To ona prowadziła grę swojego zespołu często nadając tempo i kierunek akcjom. Była też najskuteczniejsza, choć po meczu sama przyznała, że rzuty osobiste nie były w sobotę jej mocną stroną. Mimo wielu prób odrabiania strat, niewiele pomagało. Biało-czerwone nadal utrzymywały się na prowadzeniu. Wygrały 3. kwartę wynikiem 20:12.

Przewaga rosła z każdą minutą, choć były i słabsze momenty oraz sporo niecelności w podaniach i wykończeniu. W końcówce dużą rolę odegrała szerokość kadry. Zawodniczki z Jeleniej Góry przyjechały w 9-osobowym składzie, a koszykarek Ostrovii było 12. To pozwalało na większą rotację i zmniejszenie zmęczenia. W 4. kwarcie było już widać, że przyjezdne znacznie osłabły, co przekładało się na niższą skuteczność i bardziej asekuracyjną grę przy wyprowadzaniu piłki. Mimo tego w ostatniej odsłonie padł remis 21:21.

Zawodniczki KS Basket Ostrovia wygrały ostatecznie 77:62 i odnotowały pierwsze zwycięstwo w 1. Lidze Kobiet. Isands Wichoś Jelenia Góra ma na koncie dwie porażki po dwóch kolejkach.

KS Basket Ostrovia – Isands Wichoś Jelenia Góra 77:62 (13:15, 23:14, 20:12, 21:21)

KS Basket: K. Joks 21, K. Dżochowska 16, W. Szych16, K. Dekert 9, M. Pająk 6, M. Wybraniec 6, A. Ster 2, J. Kunicka 1, J. Zaremba 0, I. Klimańska 0, W. Płonka 0.
Wichoś: M. Koc 22, A. Haryńska 12, A. Jasińska 12, B. Warsińska 9, P. Lipniacka 5, J. Bielecka 2, A. Prokop 0, M. Śmigaj 0, M. Rybkiewicz 0.