Biadki. Pijany kierowca ciężarówki doprowadził do zderzenia czterech aut

0
Archiwum wlkp24.info
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w Biadkach (powiat krotoszyński) na drodze krajowej nr 36. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowca ciężarówki nie zastosował się do sygnału kierującego ruchem i zderzył się z pojazdem jadącym z naprzeciwka, po czym oba auta uszkodziły dwa kolejne zaparkowane na poboczu.

W zdarzeniu uczestniczyły trzy samochody ciężarowe oraz bus. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, choć droga była zablokowana przez kilka godzin. – Kierujący cieżarówką marki Scania wraz z przyczepą dojeżdżał do miejsca, gdzie były wykonywane prace drogowe. Organizowany był tam również ruch wahadłowy nadzorowany przez osoby uprawnione. Kierowca scanii dostał sygnał zatrzymania się, ale z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn nie zatrzymał się. Chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem sygnalizującym prace drogowe, zjechał na przeciwległy pas drogi i zderzył się z prawidłowo jadącą ciężarówką z naprzeciwka – wyjaśnia asp. Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

To jednak nie był koniec poważnej kolizji, która na dłuższy czas zablokowała DK 36. Oba samochody uderzyły w dwa kolejne, zaparkowane na poboczu: ciężarówkę i busa. – To były pojazdy firmy prowadzącej prace drogowe. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale kierujący scanią 46-letni mieszkaniec Krotoszyna, był po spożyciu alkoholu. Wynik badania alkometrem wskazał ok. 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick