“Bezmyślne zachowanie pieszych”. Szokujące nagranie internauty

1
- Jadąc samochodem ulicą Wrocławską w Kaliszu nagrałem ostatnio szokujący film - pisze do nas internauta, dołączając nagranie z kamery zamontowanej na przedniej szybie swojego auta.

“Zwykle winą za tego typu wypadki obarcza się kierowców i nadmierną prędkość. Okazuje się, że piesi również nie są bez winy. Powyższe nagranie przedstawia sytuację z 3 stycznia – w godzinach wieczornych na ulicy Wrocławskiej (obok Galerii Amber) najpierw pieszy przechodzi w niedozwolonym miejscu przez wielopasmową drogę, a kilka sekund później dwie kobiety przechodzą beztrosko na czerwonym świetle przez przejście dla pieszych… Fatalna widoczność i bezmyślne zachowanie pieszych sprawiają, że w tym przypadku o mało nie doszło do dwóch tragedii…”

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. 1
    1

    z jednej strony przepis mówi o tym, że kierowca ma jechać z taką prędkością, że na czas powinien odpowiednio zareagować i zauważyć ludzi nawet jak mają czerwone światło. z praktycznego punktu widzenia przy takiej pogodzie, gdy jest ciemno i mokro naprawdę trudno zauważyć ludzi ubranych jeszcze na ciemno i w porę zareagować. i gdyby ich potrącił – zrobił to na pasach i na pewno lekko by nie miał. nawet jak to nie do końca jego wina by była.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick