Bez niespodzianek. Starosta ostrzeszowski wybrany

0
Dwanaście do pięciu. Tak rozłożyły się głosy w tajnym głosowaniu na starostę ostrzeszowskiego. W wyniku koalicji zawiązanej między radnymi PSL-u i klubem Lewicy i Bezpartyjnych, starostą został Lech Janicki, a więc bez niespodzianek. Za to w trzyosobowym prezydium rady dwie osoby to nowicjusze.

Kandydatów na urząd starosty ostrzeszowskiego było dwoje: Krystyna Sikora z klubu Bezpartyjnych dla Ziemi Ostrzeszowskiej i Lech Janicki z PSL-u. Dwanaście do pięciu. Tak rozłożyły się głosy w tajnym głosowaniu. Rada ponownie wybrała Lecha Janickiego.

W nowej radzie Powiatu Ostrzeszowskiego sześciu radnych z PSL-u stworzyło koalicję z trzema osobami, które weszły do rady z listy KWW Lewicy i Bezpartyjni. Stąd 9 głosów poparcia dla Zofii Witkowskiej, która będzie piastować funkcje wicestarosty. Siedmiu radnych było przeciw jej kandydaturze. Jedna osoba się wstrzymała.

Walenty Okoń z klubu Bezpartyjni dla Ziemi Ostrzeszowskiej został przewodniczącym rady, a wiceprzewodniczącymi: Jerzy Mucha, także z klubu Bezpartyjni dla Ziemi Ostrzeszowskiej oraz Katarzyna Sójka z PiS-u.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick