DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Bez Krawczyka, ani żadnej innej gwiazdy...

Zamiast dwudniowego festynu zwieńczonego występem muzycznej gwiazdy będzie jednodniowa impreza z programem artystycznym lokalnych twórców. Wstępna koncepcja samorządu to Dzień Sulmierzyc z wykładami historycznymi, które przeprowadzą Hieronim Kroczyński i Edward Potkowski. W planach jest także zorganizowanie obchodów jubileuszu chóru „Cecylia”. Wykazać będą mogły się przedszkolaki i uczniowie z miejscowych szkół. Zabawa taneczna jest oczywiście przewidziana, ale prawdopodobnie przy akompaniamencie zespołów Lorem czy Niepokorni. Przypomnijmy, rok temu gwiazdą wieczoru był Krzysztof Krawczyk.

Głównym argumentem są oczywiście pieniądze. Burmistrz Dariusz Dębicki, który stanowisko objął zaledwie w połowie 2016 roku uzasadnia decyzję krótko – koszty. Do tej pory organizacja imprezy dwudniowej pochłaniała z budżetu około 50 tysięcy złotych. Nowa formuła zmniejsza kwotę nawet o ponad połowę.

Termin imprezy nie jest jeszcze ostatecznie znany, organizatorzy nie podają szczegółów. Dzień Sulmierzyc z pewnością zaplanowany zostanie na miesiąc czerwiec.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz