Bez Krawczyka, ani żadnej innej gwiazdy…

0

Nie będzie splendoru ani widowiskowego koncertu muzycznej gwiazdy. Dni Sulmierzyc zmieniają swoją formułę, a władze miasta zapowiadają, że wszystko ma swój cel – oszczędności. Rezygnacja z najbardziej kosztownych atrakcji zmniejszy budżet imprezy dokładnie o połowę. Decyzja zapadła na sesji rady miejskiej. Czego więc można spodziewać się na letniej imprezie?

Zamiast dwudniowego festynu zwieńczonego występem muzycznej gwiazdy będzie jednodniowa impreza z programem artystycznym lokalnych twórców. Wstępna koncepcja samorządu to Dzień Sulmierzyc z wykładami historycznymi, które przeprowadzą Hieronim Kroczyński i Edward Potkowski. W planach jest także zorganizowanie obchodów jubileuszu chóru „Cecylia”. Wykazać będą mogły się przedszkolaki i uczniowie z miejscowych szkół. Zabawa taneczna jest oczywiście przewidziana, ale prawdopodobnie przy akompaniamencie zespołów Lorem czy Niepokorni. Przypomnijmy, rok temu gwiazdą wieczoru był Krzysztof Krawczyk.

Głównym argumentem są oczywiście pieniądze. Burmistrz Dariusz Dębicki, który stanowisko objął zaledwie w połowie 2016 roku uzasadnia decyzję krótko – koszty. Do tej pory organizacja imprezy dwudniowej pochłaniała z budżetu około 50 tysięcy złotych. Nowa formuła zmniejsza kwotę nawet o ponad połowę.

Termin imprezy nie jest jeszcze ostatecznie znany, organizatorzy nie podają szczegółów. Dzień Sulmierzyc z pewnością zaplanowany zostanie na miesiąc czerwiec.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick