Betonowe bloki przy przystankach w Ostrowie. O co chodzi?

8
fot. internauta
Dostajemy pytania od naszych internautów z zapytaniem co to za betonowe bloki, które leżą przy niektórych przystankach autobusowych w Ostrowie Wielkopolskim. Śpieszymy z odpowiedzią. To część dużego, miejskiego projektu, o którym informowaliśmy w marcu tego roku.

– Co to za betonowe pudła przy przystankach? Najpierw widziałem taki na Placu 23 stycznia, ale widzę, że są one przy co najmniej kilku przystankach w mieście. Do czego ma to służyć? – pyta jeden z naszych czytelników.

Trudno się nie zgodzić, że betonowe elementy, na pierwszy rzut oka wyglądają dość tajemniczo. Ci, którzy korzystają z komunikacji miejskiej mogą mieć powody do radości. Komfort podróżowania z pewnością się poprawi i to już niedługo. – To fundamenty pod tablice elektroniczne. Będą one wyglądać tak samo jak te, które działają już w ośmiu punktach w Ostrowie – informuje Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim.

ZOBACZ: Ostrów. Rozkład jazdy sprawdzisz na elektronicznej tablicy

Tablice elektroniczne to część miejskiego projektu „Unowocześnienie transportu miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej”. – W lutym tego roku podpisaliśmy umowę w ramach której powstanie 25 nowych tablic. Inwestycja zostanie zakończona do połowy września tego roku. Koszt tej inwestycji to ponad 1 200 000 złotych. – Małgorzata Spiżewska, kierownik referatu transportu miejskiego.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Tablice pojawią się na ulicach: Grabowskiej, Placu 23 stycznia, Limanowskiego, Paderewskiego, Witosa, Ofierskiego, Serwańskiego, Paderewskiego, al. Powstańców Wielkopolskich, Kompałły, Gimnazjalnej, Partyzanckiej, Wolności, Krotoszyńskiej, Kościuszki, Kaliskiej, Bema oraz Wojska Polskiego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

    • Mam wrażenie, że ta część miasta nie leży tak bardzo na sercu miłościwie nam panujących.

    • To gadżet wyborczy prezydencji. A tak z oburzeniem mówiła, kiedy za czasów prezydenta Urbaniaka wieszano pierwsze tablice. Ciemny lud to kupi?

  1. Te betonowe bloki są szykowane na zamachy islamistów wjeżdżających w tłum ludzi tak jak na zachodzie. Przecież niedługo wybory samorządowe, a potem parlamentarne, a z tego co widać PO pnie się cały czas w górę.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick