Benedykcińska mistrzynią Polski w skoku w dal

2
Natalia Benedykcińska wywalczyła złoty medal w skoku w dal podczas Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce U20. Zawodniczka KS Stal LA w Raciborzu skokiem na odległość 6.04 m wygrała finałową rywalizację. To drugie złoto MP Benedykcińskiej w tym roku. W lutym okazała się najlepsza w hali.

Reprezentantka Klubu Sportowego Stal LA źle rozpoczęła rundę finałową. 19-latka spaliła dwie pierwsze próby i żeby awansować do najlepszej ósemki musiała oddać poprawny skok w ostatniej próbie. Benedykcińska skoczyła 6.04 m i znów potwierdziła, że psychicznie jest bardzo dobrze przygotowana do zawodów rangi mistrzowskiej. W lutym w ostatniej próbie skokiem na odległość 6.10 m zapewniła sobie mistrzostwo w hali.

Jak się później okazało, trzecia próba była najlepszą dla Benedykcińskiej. Pozostałe zawodniczki nie zdołały pobić wyniku lekkoatletki z Ostrowa Wielkopolskiego. Niestety Natalii nie udało się zbliżyć do minimum na mistrzostwa Europy w Boras, które wynosi 6.12 m.

Jutro do rywalizacji w Raciborzu przystąpi Patryk Wykrota. Sprinter KS Stal LA jest jednym z faworytów do złotego medalu w biegu na 200 metrów. Rekordzista Ostrowa Wielkopolskiego podobnie jak Benedykcińska ma już złoty medal mistrzostw Polski z hali.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick