Będzie zielone światło dla spalarni odpadów w Golinie? Pokażemy spotkanie radnych NA ŻYWO!

2
W najbliższy poniedziałek, czyli 24 lipca o godzinie 14.00 odbędzie się nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Jarocinie. Podczas spotkania radnych zapadnie decyzja o "zielonym" lub "czerwonym" świetle dla spalarni odpadów w Golinie. Nadchodzącą sesję pokażemy NA ŻYWO na antenie Telewizji Proart i na portalu wlkp24.info.

Od kilku miesięcy mieszkańcy Goliny próbują nie dopuścić do powstania spalarni śmieci w sąsiedztwie swoich posiadłości. Odbyły się już protesty, spotkania, ale nie znaleziono porozumienia w tej kwestii. Zdaniem mieszkańców spalarnia będzie psuła jakość powietrza i zanieczyszczała środowisko. Włodarze z kolei twierdzą, że do spalarni trafiłyby tylko te odpady, które nie podlegają recyklingowi. Cała reszta nadal ma być przerabiana w Zakładzie Gospodarki Odpadami w Jarocinie.

CZYTAJ: Spalarnia śmieci w Golinie? Konfrontacja mieszkańców z urzędnikami [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dowiedzieliśmy się, że 24 lipca, czyli w najbliższy poniedziałek o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej w Aquaparku, odbędzie się nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej Jarocina. Jednym z punktów ma być podjęcie decyzji w sprawie budowy spalarni lub odstąpienia od niej. Jak czytamy na fanpage’u „STOP spalarni odpadów w Golinie” to jednak nie wszystko: „Nie tylko spalarnia, ale i hodowla norek oraz duża biogazownia w Golinie. W analizie studium skupiliśmy się przede wszystkim na spalarni odpadów, ale okazuje się, że niespodzianek jest więcej(…) To co znaleźliśmy, przyprawiło nas w osłupienie. W Golinie planuje się wyznaczenie terenów dla chowu i hodowli norek. Ponadto z tego samego uzasadnienia możemy dowiedzieć się, że na terenie PUE oprócz spalani odpadów dopuszcza się lokalizację biogazowni powyżej 1MW” – czytamy na fanpage’u.

Poniedziałkową, nadzwyczajną Sesję Rady Miejskiej Jarocina pokażemy NA ŻYWO punktualnie o 14.00 na antenie Telewizji Proart i na portalu wlkp24.info.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. W Golinie zamiast strefy przemysłowej jest strefa smrodu. Swoją drogą ; jak to jest – zwykły obywatel za spalanie śmieci jest karany a włodarze w naszym imieniu -mogą ?!

  2. A może by tak wybudować spalarnię przy ratuszu. Smrody fekalii od kilku lat terroryzują miasto i nie można zlokalizować ich pochodzenia, a teraz to będzie jak w szambie i krematorium.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick