Będzie ścieżka rowerowa z Jarocina do Wilkowyi

0
Powstanie ścieżka rowerowa z Jarocina do Wilkowyi. Na drodze z Jarocina do Żerkowa pojawi się trasa dla rowerów o łącznej długości ok. 3 km i szerokości 2 m. Część zostanie wykonana z kostki brukowej, a część z nawierzchni asfaltowej. Zakończenie budowy zaplanowano na koniec listopada.

Długowyczekiwana ścieżka rowerowa do Wilkowyi wreszcie się pojawi. Na inwestycję realizowaną przy drodze powiatowej z Jarocina do Żerkowa pieniądze wyłożył Urząd Gminy Jarocin oraz Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Po kilku latach rozmów, wreszcie udało się dojść do porozumienia.

Już na początku grudnia mieszkańcy będą mogli cieszyć się z nowej trasy rowerowej. Gmina na ten cel przeznaczyła blisko 1,5 mln złotych, co stanowi ok. 50 % kosztów inwestycji. Trasa dla rowerów o długości ok. 3 km będzie składała się z dwóch części. Pierwsza zostanie wykonana z kostki brukowej. Około 900 m odcinek pojawi się od ulicy Spacerowej do Maratońskiej i od Okrężnej do Lisiej.

W wyniku prac, istniejący chodnik przejdzie remont i będzie poszerzony. Druga część ścieżki, wybudowana z nawierzchni asfaltowej, będzie liczyła prawie 2 km. Ten odcinek będzie ciągnął się od ulicy Lisiej do końca zabudowań w miejscowości Annapol i dalej do mostu nad Lutynią w Wilkowyi. Pojawi się przystanek autobusowy oraz plac manewrowy dla autobusów, w Annapolu przy ul. Zajęczej.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick