Będzie remont kolejnej części trybuny Stadionu Miejskiego. Na prośbę żużlowców opóźniono rozpoczęcie prac

20
Pozostała część trybun Stadionu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim zostanie wyremontowana. Władze miasta ogłosiły w poniedziałek przetarg. Ma zostać rozstrzygnięty w maju. Roczny remont ma pochłonąć 5 mln zł.

Ostatni etap modernizacji Stadionu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim ma kosztować 5 mln zł. Tak wynika z kosztorysu inwestorskiego i taką kwotę zabezpieczyły na ten cel władze miasta. Pieniądze będą pochodzić z funduszy pozyskanych z Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego.

W poniedziałek ogłoszono przetarg na tę część modernizacji obiektu. Projekt przewiduje dodatkowe udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, które będą mogły oglądać mecze żużlowców na trybunie, która wkrótce przejdzie modernizację. Od ulicy Piłsudskiego zostanie stworzona możliwość wjazdu dla osób z niepełnosprawnościami. – Teraz odnowienia doczeka się ta część stadionu, którą kibice lubią najbardziej, bo wiadomo, że tutaj najchętniej siadają. Na naszą prośbę remont został opóźniony. Wnioskowaliśmy, żeby rozpoczął się po sezonie. Czekamy na ten remont, mamy nadzieję, że jak najszybciej teraz będzie pięknie wyglądał – zaznaczył Mariusz Staszewski, trener Arged Malesa TŻ Ostrovia.

W ramach prac mają zostać dokończona przebudowa trybun. Około 75 proc. korony stadionu jest już wyposażona w nowe siedziska. Oprócz tego przebudowany zostanie także tunel, w którym stacjonują samochody medyczne i polewaczki.

– Do tej pory od 2015 roku zaangażowaliśmy w modernizację tego obiektu 8 mln zł. Tak więc 13 mln zł przekazujemy na modernizację Stadionu Miejskiego, etapami modernizując i gruntownie remontując ten obiekt – powiedziała podczas konferencji prasowej Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Przetarg ma zostać rozstrzygnięty w maju. Oferty można składać do 7 maja. – Modernizacja rozpocznie się we wrześniu albo październiku i potrwa przez rok. Ta trybuna zostanie właściwie wybudowana na nowo podobnie jak pozostałe i będzie to dopełnienie wcześniejszych etapów remontu. Powstanie z elementów prefabrykowanych, z których wybudowano Arenę Ostrów. Powstanie tutaj dwa tysiące nowych miejsc z atestowanymi siedziskami – podkreślił wiceprezydent Mikołaj Kostka.

Zapowiedziana inwestycja nie obejmuje remontu parku maszyn. Ta część stadionu ma zostać wyremontowana w przyszłości i będzie musiała zostać oparta na współpracy z klubem żużlowym, aby prowadzone prace nie zakłóciły

Etapy modernizacji Stadionu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim

2015

 • modernizacja toru i pasa startowego – 345 tys. zł.

2016

 • modernizacja trybun (remont siedzisk i schodów.

2018

 • modernizacja trybun,
 • montaż bandy pneumatycznej,
 • kupno band piankowych.

2019

 • remont oświetlenia ewakuacyjnego,
 • zakup band,
 • odwodnienie trybuny głównej,
 • montaż rynien zadaszenia trybuny głównej,
 • obróbka blacharska słupów i konstrukcji dachowej nad trybuną główną.

2020

 • montaż windy dla osób z niepełnosprawnościami (wkrótce odbędzie się odbiór techniczny).
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

20 KOMENTARZE

 1. 6
  4

  Jaką obecnie ma pojemność ten stadion? Po sukcesywnej wymianie ławek na krzesełka pewnie znacznie zmalała i o wszędzie powielane 12000 dawno poszło w zapomnienie?

  • 7
   2

   Słusznie zauważyłeś powielane.12000 to chyba nigdy nie było,no może ze stojącymi.Przypuszczam że teraz będzie jakieś 7-8tys.Na pewno wystarczy.Żeby podnieść trybuny,potrzeba by jeszcze drugie tyle.Wyższa frekwencja może się zdarzyć raz na kilka lat i chyba nie ma sensu pakować kolejnych milionów,których nawiasem mówiąc nie ma.

 2. 10
  7

  Kiedyś wchodziło na upartego nawet 15.000 tys i jeszcze wszyscy się nie dostali, a dziś może jest z 7/8 tys i wielka euforia ile to przyszło kibiców 😉

 3. 22
  1

  A nie lepiej już teraz zacząć remont skoro i tak kibiców nie ma?
  W przyszłym roku już może nie bedzie wirusa i stadion bedzie w pełni otwarty dla kibiców.

 4. 14
  5

  7 lat remontu i jeszcze parku nie przerobią… Za 3 lata będzie trzeba zaczynać renowację od nowa.
  8 tys. pojemności? Zdecydowanie za mało. w 2019 roku mieliśmy niesamowity ścisk

 5. 10
  6

  Docelowo tunel od Piłsudskiego powinien być zlikwidowany i przy parku maszyn powinno być miejsce dla polewaczek. Ktoś kiedyś obliczał ile atrakcyjnych miejsc zabiera ta “dziura”? Cały remont stadionu (w tym budowa szpecącej trybuny głównej) kupy się nie trzyma. No ale mało inwestycji jest robionych z głową.

  • 7
   3

   Szkoda że nie wiesz jak w pierwotnym stanie wyglądał stadion. Nie znasz historii klubu. Jak wygłądał stadion dawniej. Gdzie brama główna była z innej strony. Gdzie był parking maszyn? A tunel od strony Piłsudskiego był odremontowany na dożynki
   młodzieżowe. Poznaj historię miasta a potem komentuj.

  • 3
   3

   Co tu ma historia stadionu do rzeczy? Czy w Toruniu, Gorzowie ktoś się historią stadionu przejmował? Jeden zbudowano od zera i jest najlepszym stadionem żużlowym na świecie, drugi przerabiali kiedy my daliśmy radę zbudować trybunę główną. Gdzie jest Gorzów teraz, gdzie jesteśmy my? Łapówki, oszustwa, krętactwo, pijaństwo i gaszenie światła – taka jest prawda o ostrowskim żużlu. Szkoda, bo uwielbiam ten sport, ale jestem też obiektywny.

  • 3
   1

   Lepiej zostawić tunel a postawić nową trybunę pomiędzy Trybuna Główną a trybuną na pierwszym łuku, po co ta 10 metrowa przerwa?

 6. Pytanie co zawodnikom przeszkadzał remont i tak nie ma kibiców a pużniej okaże się że zima zaskoczyła i firma która wygra przetarg nie wykonała roboty na czas albo zimą będą malować a latem wszystko odpadnie

 7. Jeżeli pomiędzy trybuną główna a pierwszym łukiem, stworzona została wyrwa 10 metrowa to proponował bym tam usytuować polewaczke i ciągniki.Stary tunel zastąpić nowymi trybunami, stworzyła by się długa prosta wypełniona kibicami.

  • Po władowaniu w ten obiekt od 2010 roku ok. 20 mln taka propozycja? Teraz to byłby kryminał.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick