DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Będzie łącznik Wojska Polskiego z Dworcową. Przetarg rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]

564 tys. zł ma kosztować budowa drogi łączącej ulice Wojska Polskiego i Dworcową w Ostrowie Wielkopolskim. Łącznik ma poprawić komunikację w centrum miasta. To, że powstanie, jest już przesądzone. Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął właśnie przetarg na wykonanie tej inwestycji. Wygrała go firma z Krotoszyna, która zaoferowała najkorzystniejszą ofertę. Była ona niższa o niespełna 150 tys. zł od kwoty, jaką miasto zarezerwowało na ten cel w budżecie (650 tys. zł).

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Obecnie stan drogi znajdującej się w tym miejscu jest bardzo zły. W asfalcie nie brakuje dziur, a osoby, które korzystają z tego odcinka oraz chodnika, muszą uważnie patrzeć pod nogi. Nowa ulica o asfaltowej nawierzchni ma mieć długość 245 metrów. Powstaną też zjazdy z kostki brukowej i kanał deszczowy. – Prace rozpoczną się od rozebrania nawierzchni jezdni z betonu i drogowych płyt betonowych, a także krawężników. Zaplanowaliśmy również wykonanie zjazdów z betonowej kostki brukowej, które połączą ją m.in. z powstającym obok centrum przesiadkowego – wyjaśnia Marcin Wieruchowski, dyrektor MZD.

ZOBACZ TEŻ: Rośnie centrum przesiadkowe w Ostrowie [ZDJĘCIA]

Nowa droga ma służyć nie tylko kierowcom samochodów osobowych, ale także pasażerom autobusów, które będą zmierzały do centrum przesiadkowego. – Nowe centrum musi zostać odpowiednio skomunikowane. Będziemy zachęcać kierowców, by pozostawiali tam swoje samochody i przesiadali się do autobusów oraz na miejskie rowery – zapowiada Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Droga ma być gotowa do końca października 2018 roku.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • ?

    czwartek, 21 czerwca, 2018

    Już widzę jak kierowca zostawia samochód i przesiada się na rower lub jadący za pół godziny autobus, przecież to jakiś absurd. Nasze miasto jest za małe na takie rozwiązania, nie jest też ośrodkiem turystycznym. Kto to wymyślił i po co? W jaki sposób będą zachęcani kierowcy?

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz