Będzie klub bokserski w Krotoszynie. Imienia Andrzeja Gołoty!

1
W Zdunach z udziałem Andrzeja Gołoty odbyła się konferencja prasowa na której przedstawiono plany reaktywacji boksu w Krotoszynie. W pierwszej połowie przyszłego roku w tym mieście powstanie także klub, który szkolić będzie młodych adeptów tego sportu.

Na początku spotkania redaktor naczelny „Życia Krotoszyna” Marcin Szyndrowski przedstawił krótko historię krotoszyńskiego boksu, która jest wciąż nieodkrytą kartą w dziejach miasta.

Tygodnik próbuje ją odkryć i to z powodzeniem. – O krotoszyńskim boksie można pisać i mówić wiele. Niestety nie powstała żadna większa monografia na ten temat. Wspólnie z Łukaszem Cichym, również dziennikarzem Życia Krotoszyna postawiliśmy sobie za cel napisanie takiej pozycji. Na dzień dzisiejszy trwa analiza zarchiwizowanych materiałów prasowych od czasów przedwojennych aż po czasy współczesne. Trwają rozmowy z osobami, które pamiętają boks w Krotoszynie. Założyliśmy również profil na facebooku pn. Krotoszyński boks, gdzie na bieżąco dodajemy informacje o naszych bokserach na kanwie przedwojennego i powojennego boksu w Polsce z unikatowymi i często nigdy nie publikowanymi zdjęciami i opisami – mówił Marcin Szyndrowski.

Rys historyczny przedstawił natomiast krótko Łukasz Cichy, który wciąż odnajduje nieznane szerzej informacje dotyczące krotoszyńskich bokserów, meczy bokserskich, trenerów i sędziów. To wszystko stało się zalążkiem powstania myśli o reaktywacji klubu bokserskiego, która narodziła się w głowie Grzegorza Szwocha, pełnomocnika Andrzeja Gołoty z firmy EIG Law&Tax, który postanowił wznowić działalność sekcji bokserskiej w Krotoszynie. Swój pomysł przedstawił samemu Andrzejowi Gołocie. – Mąż długo się nie zastanawiał i od razu się zgodził. Będzie to pierwszy klub bokserski, któremu będzie patronował Andrzej – zdradziła nam Mariola Gołota.

Obecni na spotkaniu goście wyrazili swoją wolę współpracy i chęć podjęcia starań o powstanie klubu w niedalekiej przyszłości. – Najbliższy rok jest najbardziej realny. Jesteśmy wszyscy pasjonatami i ludźmi czynu, którzy wolą działać niż tylko rozmawiać. Oczywiście będzie potrzebne wsparcie samorządu, ale już teraz wiemy, że klub powstanie – mówił Grzegorz Szwoch. Jak informował Jacek Złotorzyński najprawdopodobniej funkcją trenerską zajmie się Tomasz Dylak, trener kadry Wielkopolski. – My, oczywiście będziemy służyć pełnym wsparciem i doświadczeniem w budowaniu tego klubu od podstaw – mówił Złotorzyński. W podobnym tonie wypowiadał się Tomasz Rożniatowski, który zaoferował swoje doświadczenie bokserskie.

UWAGA! 

Redakcja zbiera materiały oraz informacje od wszystkich, którzy pamiętają czasy boksu w Krotoszynie. Kontakt: krotoszyn@glos.com lub telefonem 782 722 685

 

źródło: Życie Krotoszyna

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick