Będzie bezpieczniej i wygodniej. Trwa remont drogi w Rogaszycach

0
Dzięki tej modernizacji zmieni się nie tylko wygląd drogi, ale poprawi też bezpieczeństwo. Do tej pory mieszkańcy Rogaszyc w Gminie Ostrzeszów idąc od krajowej jedenastki w stronę szkoła musieli korzystać z jezdni lub pobocza, teraz będą mieli do dyspozycji wygodny chodnik. Remont drogi w Rogaszycach ma zakończyć się jesienią.

Rogaszyce to jedna z największych wsi Gminy Ostrzeszów. Tamtejsza droga prowadząca do szkoły była w bardzo złym stanie, do tego brakowało chodnika. Teraz to wszystko ma się zmienić – trwa modernizacja arterii. – W ramach tej inwestycji wykonamy nową nawierzchnię na obecnej jezdni, wykonamy również chodnik z masy bitumicznej wraz ze zjazdami oraz nowe odwodnienie dla drogi – tłumaczy Paulina Lortz, inżynier budowy, która pracuje przy remoncie drogi.

– Remont tej drogi jest bardzo potrzebny, zwłaszcza ze względu na dzieci – mówi Teresa Panfil, mieszkanka Rogaszyc. To właśnie tędy idą dzieci, przemieszczając się w kierunku szkoły – dzięki remontowi poprawi się nie tylko wygląd drogi, ale i bezpieczeństwo.

Cała inwestycja to koszt 1,7 mln złotych. 60 procent tej kwoty jest dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych, reszta to środki własne Gminy Ostrzeszów. Droga ma być gotowa jesienią tego roku.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick