Będzie bardziej zielono. 60 nowych drzew w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego

5
Kilkadziesiąt nowych drzew do końca tego roku ma zasilić zielony arsenał Ostrowa Wielkopolskiego. Wszystko w ramach wygranej projektu "SadziMy"w zeszłorocznej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. To kolejna inicjatywa, dzięki której powiększają się zielone płuca miasta.

Ulica Kujawska w Ostrowie Wielkopolskim to jedno z miejsc w mieście, które mieszkańcy wskazali jako to, w którym brakowało zieleni. Takie było założenie projektu „SadziMy”, jednego ze zwycięskich w zeszłorocznej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wygrało program jako zadanie ogólnomiejskie małe. – Zaczęliśmy jego realizację już w marcu. Poprosiliśmy wtedy mieszkańców, by zgłaszali nam, gdzie oni widzieliby nowe nasadzenia drzew. Termin zgłaszania tych propozycji było do 30 czerwca tego roku. następnie te wszystkie zgłoszenia, które do nas trafiły przez okres wakacyjny były weryfikowane. (…) Ostatecznie jedenaście propozycji zostało zaakceptowanych w pełni – tłumaczy Malwina Jędrzejak w urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Praca przy sadzeniu tak dużych już drzew nie jest łatwa, dlatego pracownikom spółki CRK Zieleń i Rekreacja pomagają w tym specjalistyczne maszyny. Pierwsze drzewo posadzono w ramach obchodzonego niecałe dwa tygodnie temu Święta Drzewa na ostrowskich Piaskach Szczygliczka. Teraz przyszedł czas na kolejne miejsca, bo oprócz ulicy Kujawskiej nowe nasadzenia pojawiły się tez m.in. przy Sobieskiego czy Królowej Jadwigi. – Pomysł zrodził się w trakcie dyskusji członków zgromadzenia „Polska 2050”. Chcieliśmy osiągnąć podwójny efekt, można powiedzieć takie OBO do kwadratu. z jednej strony chcieliśmy zaznaczyć swoją obecność w Budżecie Obywatelskim, ale też chodziło o to, żeby mieszkańcy wskazywali lokalizacje na terenie ostrowa, gdzie ich zdaniem powinny być posadzone drzewa – mówi Dariusz Potasznik, pomysłodawca zwycięskiego projektu „SadziMy”.

W początkowych założeniach projektu miało być aż dwieście, ale na w miarę upływu czasu, plany musiały zostać zrewidowane. Niestety inflacja także w tym przypadku zrobiła swoje i ostatecznie do końca tego roku uda się posadzić 60 drzew na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Z całej puli budżetu obywatelskiego na projekt „SadziMy” przeznaczono 40 tysięcy złotych.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieję, że coś zostanie posadzone na tym placu, co powstał po zakopaniu rur ciepłowniczych wzdłuż Jadwigi za Reymonta, Teraz ten teren żałośnie wygląda.

  2. Pani Prezydent obiecała zasadzenie drzew „tujopodobnych” w miejsce wyciętych dorodnych topoli podczas renowacji Smródki.
    Topole świetnie sprawdzały się w roli kordonu ochronnego dla pyłów, wyziewów i brzydkich widoków hal fabrycznych zakładów EKO Sklejka. Do dziś w tej sprawie nic się nie dzieje. Czyżby kolejna niespełniona obietnica?

  3. Widziałam na czerwcowej sesji, że o nasadzenia na tych ulicach (Kr. Jadwigi, Al. Powst. Wlkp.) apelował radny Piotr Lepka. Czyli jak pomachać władzy zdjęciami jak to jest naprawdę to coś można wskurać jako opozycja. Zielony Ostrów!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick