Będzie 1000 zł podwyżki dla nauczycieli? Widmo strajku i paraliżu szkół

18
Ogólnopolski strajk nauczycieli wisi w powietrzu. Nauczyciele żądają podwyżki w wysokości 1000 zł brutto, ale na takie przynajmniej na razie się nie zanosi. Weszli w spór zbiorowy z pracodawcą szykują się do referendum strajkowego. Decyzja o rozpoczęciu strajku ma być podjęta po zakończaniu referendum, które ma się odbyć we wszystkich szkołach naszego regionu.

Zakończył się etap rokowań i mediacji pomiędzy Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, NSZZ Solidarność a Ministerstwem Edukacji–niestety zaowocował on brakiem porozumienia w sprawie podwyżek. ZNP jest na etapie opracowywania pytania referendalnego.

W drugiej połowie 2018 roku, tuż przed dniem obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości protestowali policjanci i służby ratunkowe– ich żądania zostały spełnione. Czy nauczyciele wywalczą 1000 zł podwyżki przez egzaminami maturalnymi i maturami? Nauczyciele planują strajk na czas egzaminów gimnazjalnych, ósmoklasisty oraz egzaminów maturalnych.

ZOBACZ TEŻ: Nauczyciele chcą 1000 zł podwyżki. Kto powinien ją sfinansować?

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

18 KOMENTARZE

 1. 41
  23

  Jak się nie podobają nauczycielom ich zarobki, to niech się zwolnią i idą do innej pracy. Znam wiele osób, które pracują nie w swoich wyuczonych zawodach. Ja skończyłam prawo 5 lat i pracuje w kancelarii za najniższą krajową i co mi się nie należy godnie zarabiać. Na studiach miałam bardzo dużo nauki, noce nie przespane, bardzo trudne i elitarne studia i zarabiam najniższą krajową.

  • 8
   7

   Dobrze zwolnią się, i kim ich zastąpisz? Nauczyciel biologii znajdzie pracą choćby jako akwizytor u producenta leków, ale akwizytor nie dostanie pracy w szkole, ty też nie, Kasiu. Choćbyś miała doktorat z prawa pracy w szkole nie dostaniesz. Tak jak kolejarz nie dostanie pracy w szpitalu, ale lekarz może zostać konduktorem. dotarło do ciebie Kasiu?

  • noo to jest Twój wybór. Jak nie pasuje to się zwolnij, a innym daj walczyć o swoje. Być jak teń podmiot w kosmosie to słabe…

  • 3
   3

   Widocznie byłaś kiepska. Pewnie na samych trójach leciałaś całe studia bo znam wielu prawników po „bardzo trudnych i elitarnych studiach” i wszyscy zarabiają świetnie. Jaki z tego morał? Jesteś kiepska. Nie jedź po nauczycielach bo Ty nie musisz użerać się z tabunem cudzych dzieci i ich roszczeniowych rodziców. NAUCZYCIELOM NALEŻĄ SIĘ TE PODWYŻKI, A 1000 ZŁ TO I TAK NISKIE WYMAGANIA!!!!

 2. 10
  11

  Przeciez markety czekaja i bardzo dobrze placa. Po co sie mecza Ci biedni nauczyciele w tych szkolach. Wiele ludzi zmienia prace wiec nie wiem czemu oni nie moga.

  • 2
   4

   no nie wiem czy 2000 za cały etat to dobrze w markecie i na 2 zmiany tylko 1 sobota wolna ??? i gdzie iść strajkować ????????????? żadnych wolnych długich weekendów 13 pensji wczasów pod gruszą i co tam jeszcze mają a dodać trzeba że pracują ledwo pół etatu za bardzo dobre pieniądze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 1
   4

   no nie wiem czy 2000 za cały etat to dobrze w markecie i na 2 zmiany tylko 1 sobota wolna ??? i gdzie iść strajkować ????????????? żadnych wolnych długich weekendów 13 pensji wczasów pod gruszą i co tam jeszcze mają a dodać trzeba że pracują ledwo pół etatu za bardzo dobre pieniądze !!!!!!!!i jeszcze korepetycje za nie małe pieniądze czyli 2 pensja

 3. 12
  9

  Ja też mam wyższe wykształcenie i też chce godnie żyć i utrzymać rodzinę w mojej ojczyźnie. Skoro nauczyciele chcą 1000 to niech wszyscy w Polsce dostaną równo. A w czym są lepsi nauczyciele od inżynierów, urzędników, lekarzy rezydentów, młodych ludzi po studiach prawniczych czy inni.

  • 9
   5

   No to walcz Stro, walcz. Tylko nie odmawiaj nauczycielom prawa do walki. Jeśli siedzisz cicho, to twoja sprawa.

 4. 10
  14

  Za czasów PO nie było podwyżek i sidzieli cicho bo się nauczyciele bali a teraz w głowach się im poprzewracało. Wszyscy nauczyciele co biora lewe zwolnienia Państwo i instytucje powinny to weryfikować i dyscyplinarne ładować.

  • 11
   7

   Andrzeju, porównaj ceny wtedy i dzisiaj. Przez ostatnie trzy lata ceny choćby żywności poszły w górę, płace w sferze produkcyjnej też. Najniższa płaca dla ludzi bez żadnego wykształcenia jest tylko nieco niższa od płacy początkującego nauczyciela po studiach. więc przestań głupio gadać i pomyśl co będzie, jeśli duża część tych młodych belfrów posłucha płynących zewsząd rad i odejdzie z zawodu. Ci po podstawówce ich zastąpią? Albo kasjerki z biedronki?

  • 4
   4

   Znam wielu młodych nauczycieli, którzy chcą pracować w szkole a nie mogą się dostać. Oni zastąpią tych co zmienią pracę.

 5. 11
  3

  Wychowawca klasy za pełnienie tej funkcji szkole ma 90 zł brutto dodatku miesięcznie (około 61 zł netto). Czy za te pieniądze będzie z poświęceniem i zaangażowaniem wychowywać podopiecznych?

  • 3
   2

   Ja na ten przykład 60 zł. muszę wydawać co dziennie na piwo i papierosy, to ile tych wychowawstw musiałbym mieć.

 6. 4
  6

  Drodzy kochani nauczyciele a co powiecie młodym ludziom pracującym na kasach w biedronkach i też mają wyższe wykształcenie im 1000 się nie należy podwyżki. Przecież ceny są takie same dla wszystkich. Nie podoba się to wypad ze szkoły i szukajcie sobie takiej pracy aby was finansowo satysfakcjonowała.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick