Będzie 1000 zł podwyżki dla nauczycieli? Widmo strajku i paraliżu szkół

18
Ogólnopolski strajk nauczycieli wisi w powietrzu. Nauczyciele żądają podwyżki w wysokości 1000 zł brutto, ale na takie przynajmniej na razie się nie zanosi. Weszli w spór zbiorowy z pracodawcą szykują się do referendum strajkowego. Decyzja o rozpoczęciu strajku ma być podjęta po zakończaniu referendum, które ma się odbyć we wszystkich szkołach naszego regionu.

Zakończył się etap rokowań i mediacji pomiędzy Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, NSZZ Solidarność a Ministerstwem Edukacji–niestety zaowocował on brakiem porozumienia w sprawie podwyżek. ZNP jest na etapie opracowywania pytania referendalnego.

W drugiej połowie 2018 roku, tuż przed dniem obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości protestowali policjanci i służby ratunkowe– ich żądania zostały spełnione. Czy nauczyciele wywalczą 1000 zł podwyżki przez egzaminami maturalnymi i maturami? Nauczyciele planują strajk na czas egzaminów gimnazjalnych, ósmoklasisty oraz egzaminów maturalnych.

ZOBACZ TEŻ: Nauczyciele chcą 1000 zł podwyżki. Kto powinien ją sfinansować?

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

18 KOMENTARZE

 1. Jak się nie podobają nauczycielom ich zarobki, to niech się zwolnią i idą do innej pracy. Znam wiele osób, które pracują nie w swoich wyuczonych zawodach. Ja skończyłam prawo 5 lat i pracuje w kancelarii za najniższą krajową i co mi się nie należy godnie zarabiać. Na studiach miałam bardzo dużo nauki, noce nie przespane, bardzo trudne i elitarne studia i zarabiam najniższą krajową.

  • Dobrze zwolnią się, i kim ich zastąpisz? Nauczyciel biologii znajdzie pracą choćby jako akwizytor u producenta leków, ale akwizytor nie dostanie pracy w szkole, ty też nie, Kasiu. Choćbyś miała doktorat z prawa pracy w szkole nie dostaniesz. Tak jak kolejarz nie dostanie pracy w szpitalu, ale lekarz może zostać konduktorem. dotarło do ciebie Kasiu?

  • noo to jest Twój wybór. Jak nie pasuje to się zwolnij, a innym daj walczyć o swoje. Być jak teń podmiot w kosmosie to słabe…

  • Widocznie byłaś kiepska. Pewnie na samych trójach leciałaś całe studia bo znam wielu prawników po „bardzo trudnych i elitarnych studiach” i wszyscy zarabiają świetnie. Jaki z tego morał? Jesteś kiepska. Nie jedź po nauczycielach bo Ty nie musisz użerać się z tabunem cudzych dzieci i ich roszczeniowych rodziców. NAUCZYCIELOM NALEŻĄ SIĘ TE PODWYŻKI, A 1000 ZŁ TO I TAK NISKIE WYMAGANIA!!!!

 2. Przeciez markety czekaja i bardzo dobrze placa. Po co sie mecza Ci biedni nauczyciele w tych szkolach. Wiele ludzi zmienia prace wiec nie wiem czemu oni nie moga.

  • A ty gościu pójdziesz do pracy w szkole? Skąd się biorą takie półgłówki?

  • no nie wiem czy 2000 za cały etat to dobrze w markecie i na 2 zmiany tylko 1 sobota wolna ??? i gdzie iść strajkować ????????????? żadnych wolnych długich weekendów 13 pensji wczasów pod gruszą i co tam jeszcze mają a dodać trzeba że pracują ledwo pół etatu za bardzo dobre pieniądze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • no nie wiem czy 2000 za cały etat to dobrze w markecie i na 2 zmiany tylko 1 sobota wolna ??? i gdzie iść strajkować ????????????? żadnych wolnych długich weekendów 13 pensji wczasów pod gruszą i co tam jeszcze mają a dodać trzeba że pracują ledwo pół etatu za bardzo dobre pieniądze !!!!!!!!i jeszcze korepetycje za nie małe pieniądze czyli 2 pensja

 3. Ja też mam wyższe wykształcenie i też chce godnie żyć i utrzymać rodzinę w mojej ojczyźnie. Skoro nauczyciele chcą 1000 to niech wszyscy w Polsce dostaną równo. A w czym są lepsi nauczyciele od inżynierów, urzędników, lekarzy rezydentów, młodych ludzi po studiach prawniczych czy inni.

  • No to walcz Stro, walcz. Tylko nie odmawiaj nauczycielom prawa do walki. Jeśli siedzisz cicho, to twoja sprawa.

 4. Za czasów PO nie było podwyżek i sidzieli cicho bo się nauczyciele bali a teraz w głowach się im poprzewracało. Wszyscy nauczyciele co biora lewe zwolnienia Państwo i instytucje powinny to weryfikować i dyscyplinarne ładować.

  • Andrzeju, porównaj ceny wtedy i dzisiaj. Przez ostatnie trzy lata ceny choćby żywności poszły w górę, płace w sferze produkcyjnej też. Najniższa płaca dla ludzi bez żadnego wykształcenia jest tylko nieco niższa od płacy początkującego nauczyciela po studiach. więc przestań głupio gadać i pomyśl co będzie, jeśli duża część tych młodych belfrów posłucha płynących zewsząd rad i odejdzie z zawodu. Ci po podstawówce ich zastąpią? Albo kasjerki z biedronki?

  • Znam wielu młodych nauczycieli, którzy chcą pracować w szkole a nie mogą się dostać. Oni zastąpią tych co zmienią pracę.

 5. Wychowawca klasy za pełnienie tej funkcji szkole ma 90 zł brutto dodatku miesięcznie (około 61 zł netto). Czy za te pieniądze będzie z poświęceniem i zaangażowaniem wychowywać podopiecznych?

  • Ja na ten przykład 60 zł. muszę wydawać co dziennie na piwo i papierosy, to ile tych wychowawstw musiałbym mieć.

 6. Drodzy kochani nauczyciele a co powiecie młodym ludziom pracującym na kasach w biedronkach i też mają wyższe wykształcenie im 1000 się nie należy podwyżki. Przecież ceny są takie same dla wszystkich. Nie podoba się to wypad ze szkoły i szukajcie sobie takiej pracy aby was finansowo satysfakcjonowała.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick