DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Będą znakować rowery. Sprawdź kiedy

Znakowanie rowerów w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, odbywać się będzie w drugą środę miesiąca w godzinach 15:00-18:00.

Fot. archiwum wlkp24.info

Procedura znakowania roweru polega na wygrawerowaniu numeru specjalnym przyrządem. Na każdy zgłoszony do rejestracji rower będzie naniesiony indywidualny numer, który zostanie wprowadzony do policyjnej bazy. Wszelkie próby jego starcia będą powodować zmiany w strukturze materiału, tak więc całkowite usunięcie napisu bez pozostawienia śladów jest niemożliwe.

Znakowanie roweru umożliwia funkcjonariuszom sprawnie sprawdzić podczas kontroli czy użytkownik roweru jest jego właścicielem czy też nie, a dodatkowo w przypadku jego kradzieży i odnalezienia – naniesiony numer ułatwi policjantom ustalenie właściciela jednośladu.

– Wszystkich zainteresowanych oznakowaniem swoich jednośladów zapraszamy do siedziby Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim wraz z rowerem, dowodem osobistym, dowodem zakupu lub kartą gwarancyjną roweru. Osoby niepełnoletnie muszą stawić się z opiekunem prawnym. W przypadku nieposiadania dowodu zakupu, policjanci poproszą o uzupełnienie oświadczenia o własności pojazdu. – informuje podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp.

Znakowanie rowerów w ostrowskiej komendzie policji odbywać się będzie w drugą środę miesiąca w godzinach 15:00-18:00.

Akcje znakowania przeprowadzane będą również, w miarę możliwości, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-13:00, po wcześniejszym, telefonicznym zgłoszeniu pod numerem tel. 47 77 54 247 lub 47 77 54 441.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz