Będą szczepić w „etapie zero”. Opublikowano listę szpitali

8
Fot. pixabay.com
Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę tzw. szpitali węzłowych, czyli tych, które będą szczepić swoich pracowników, a także tych zatrudnionych w innych placówkach (przychodniach lub aptekach). Wśród wymienionych szpitali znalazł się ten w Ostrowie Wielkopolskim, Jarocinie, Krotoszynie, Pleszewie, Ostrzeszowie, Kaliszu i Kępnie. Szczepienie personelu medycznego to "etap zero" dużego, logistycznego przedsięwzięcia, które ma na celu zaszczepienie milionów Polaków.

Szpitale w regionie zostały uwzględnione na liście Ministerstwa Zdrowia, jako szpitale węzłowe. Oznacza to, że na terenie tych placówek zostanie zaszczepiony personel medyczny tego szpitala oraz pracownicy innych podmiotów, np. przychodni i aptek.

Na liście znalazł się szpital w Ostrowie Wielkopolskim, Kaliszu, Ostrzeszowie, Pleszewie, Krotoszynie, Jarocinie i Kępnie. W tych placówkach do 20 grudnia będą zbierane dane wszystkich tych osób zatrudnionych, które wyrażają wolę zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Do Polski trafi ponad 40 milionów dawek szczepionki. W pierwszej kolejności będzie dostępna dla wszystkich służb medycznych, które mają do czynienia z koronawirusem. Następnie mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, służby mundurowe i seniorzy powyżej 65 roku życia.

Szczepienie będzie darmowe oraz dobrowolne. Państwo zapłaci za nie od 5 do 10 miliardów złotych.

PEŁNA LISTA SZPITALI WĘZŁOWYCH W CAŁYM KRAJU

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. Ciekawe ilu chętnych będzie. Służba zdrowia, szpitale, pielęgniarki itd. Najbardziej są narażeni. Czy będą chętni. Nie powinno chyba być obaw. Ale seniorzy leki biorą wiele innych chorób mają. Odporność osłabiona. A tu szczepionka na covid. Oby nie było więcej zgonów .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick