Będą rozdawać drzewka. Akcja #sadziMY w nadleśnictwach w całej Polsce

1
Klon zwyczajny, klon jawor, lipa oraz olsza - to drzewa, które będzie można zabrać ze sobą do domu i posadzić w ogródku. Wszystko za sprawą ogólnopolskiej akcji #sadziMY, w którą zaangażują się mi.in. Nadleśnictwa Krotoszyn, Taczanów i Antonin.

Już 26 kwietnia we wszystkich nadleśnictwach w Polsce leśnicy będą rozdawać sadzonki drzew: klonu zwyczajnego, klonu jawora, lipy i olszy. Akcja potrwa od godziny 9.00 do wyczerpania zapasów, więc chętni na posadzenie nowego drzewka w sowim ogrodzie muszą się spieszyć.

Gdzie trzeba się udać, by dostać sadzonkę? Do siedziby najbliższego nadleśnictwa. Leśnicy zapraszają więc m.in. do Taczanowa, Krotoszyna, Przedborowa i Antonina.

Przedstawiciele nadleśnictwa nie tylko podarują nam drzewko, ale też poinstruują jak je posadzić i pielęgnować, by cieszyło nasze oczy i z roku na rok stawało się coraz większe. Korzyści z posadzenia nowej rośliny chyba nikomu wyjaśniać nie trzeba – drzewa nie tylko oczyszczają powietrze, dając nam tlen, ale też są domem dla wielu gatunków owadów, ptaków i małych zwierząt.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Akcja powinna sie nazywac – odkopujemy zasypane stawki i oczka i rozdawac lopaty. Jak w piachu zasadzisz drzewo to za pare lat zyska co najwyzej wierzchnia warstwa gleby jak sie suchar rozpadnie.

    W takim klimacie za pare lat surykatki i skorpiony sie beda dobrze mialy nie jawory.

    No ale mimo wszystko powodzenia organizatorom zycze i sugeruje zajecie sie rowniez starymi drzewami tak zeby przybywalo zielonych orzelkow.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick