Będą remontować osiedle Błonie w Nowych Skalmierzycach

0
www.noweskalmierzyce.pl
Ta wiadomość z pewnością ucieszy mieszkańców osiedla Błonie w Nowych Skalmierzycach. W okolicy ich bloków nareszcie rozpocznie się remont dróg, chodników i parkingów, które od lat znajdują się w fatalnym stanie. Pierwszy etap inwestycji ma ruszyć już niebawem. Przebudowa osiedla trwać będzie trzy lata.

Osiedle Błonie w Nowych Skalmierzycach zostało wybudowane w latach 80. ubiegłego wieku przez Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe i przez długi czas zarządzane było przez kierownictwo firmy. Później utworzono spółdzielnię mieszkaniową. To jedno z najstarszych osiedli w naszej gminie. W 2017 roku podjęliśmy decyzję o przejęciu dróg wewnętrznych na tym osiedlu. Następnie opracowaliśmy projekt przebudowy i sporządziliśmy kosztorys  – mówi Jerzy Łukasz Walczak, burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

Władze samorządowe nie będą jedynym inwestorem. W przedsięwzięcie włączy się również osiedlowa spółdzielnia mieszkaniowa. – Wartość inwestycji opiewała na kwotę 2 500 000 złotych. Po rozstrzygnięciu przetargu okazało się, że przebudowa dróg, chodników i parkingów kosztować będzie 1 700 000 złotych, z czego 60 procent wyłoży gmina, a pozostałe 40 procent nasza spółdzielnia – wyjaśnia Agnieszka Witczak, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Błonie”.

Do końca sierpnia tego roku gmina Nowe Skalmierzyce wraz ze spółdzielnią zamierza zakończyć pierwszy etap inwestycji – wykonać drogi, chodniki i parkingi przy blokach 24b i 24c. Drugi etap zostanie zrealizowany w 2020 roku – będzie to teren wokół bloków 24e i 24f, natomiast rok później zostanie wykonana ostatnia część inwestycji przy ul. Kaliskiej 24a. Długość wyremontowanych dróg wynosić będzie ponad 700 metrów.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick