DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Będą protestować w obronie TVN-u

Wiele emocji wzbudza debata nad przyznaniem koncesji TVN-owi. Stacje tej grupy czekają na pozwolenie na dalsze nadawanie od 17 miesięcy. Nadal nie wiadomo, czy koncesja zostanie przyznana. W międzyczasie rozpoczęła się dyskusja wokół prac nad projektem ustawy. We wtorek 27 lipca sejmowa komisja kultury i środków przekazu przyjęła wraz z poprawkami projekt zmian w ustawie dotyczącej radiofonii i telewizji. Jej autorami są posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Projekt nazwany „Lex TVN” z racji tego, że – w opinii przeciwników zmian – uderzałby wyłącznie w tę stację należącą do amerykańskiego koncertu Discovery. Pomysł wprowadzenia zapowiedzianych zmian wzbudza ogromne emocje nie tylko w Warszawie i za Oceanem, ale także w mniejszych miastach w tym w naszym regionie. Brak koncesji zakładałby także brak możliwości nadawania dla TVN24, a więc programu informacyjnego grupy. Przeciwnicy pomysłu zmiany prawa wskazują, że to zamach na wolne media i wolność słowa.

W Kaliszu przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji zaplanowali na wtorek protest w obronie TVN-u. W opisie wydarzenia opublikowanego na fanpage’u KOD-u czytamy: „Wolne, niezależne od władzy, media są podstawowym warunkiem demokracji. PiS chce zniszczyć TVN, jedyną stację telewizyjną, pokazującą fakty i opinie niewygodne dla rządzących. Nie wolno na to pozwolić! Obrona TVN to obrona zagrożonej Wolności Słowa, to obrona prawa obywateli do informacji, to niezgoda na wprowadzenie w Polsce partyjnej dyktatury!”.

Początek pikiety zaplanowano 3 sierpnia na 19.00. Uczestnicy chcą się zgromadzić na ul. Zamkowej, która jest położona w sąsiedztwie Rynku.

Napisz do autora

Komentarze (14)
 • R
  R...

  wtorek, 3 sierpnia, 2021

  Też mają czego bronić … na TVN i tak nic nie ma… same durne programy typy geslerowa albo nudne stare filmy…

  Odpowiedz
 • PS
  Plackowaty Stach

  wtorek, 3 sierpnia, 2021

  Tylko w partii PIS nadzieja.

  Odpowiedz
 • F
  ff

  wtorek, 3 sierpnia, 2021

  Jedyna słuszna telewizja w tym kraju.

  Odpowiedz
 • P
  Polsatowiec

  wtorek, 3 sierpnia, 2021

  A najśmieszniejsze jest to że kto na tej „wojence” skorzysta? POLSAT!!!

  Odpowiedz
 • PV
  papryk vegeta

  wtorek, 3 sierpnia, 2021

  Zlikwidować i TVN i TVP. Obydwie stacje kłamią i szczują na siebie Polaków. Rodacy obudźcie się!!!

  Odpowiedz
 • B
  Bols

  wtorek, 3 sierpnia, 2021

  Koń by się uśmiał 😀

  Odpowiedz
 • P
  PamelOK

  środa, 4 sierpnia, 2021

  Jestem stałym widzem sieci TVN zwłaszcza programów informacyjnych….czasem po Faktach na TVN przełączam z ciekawości na Wiadomości na TVP – prawdziwagra teatralna prezenterów ,zwłaszcza Pani Danuty, która potrafi mimike twarzy dostosować do wiadomości np odnoszących sie do obozu PO i inna jak podaje informacje rządowez obozu PiS. Kłamstwo widać gołym okiem. ZLIKWIDOWAĆ TVP- cbo same bzdety i propaganda tam leci. TVN super stacja.

  Odpowiedz
 • R
  R...

  środa, 4 sierpnia, 2021

  TVN jest tak samo propagandowe jak TVP…
  a dwa na TVN nic nie ma dosłowne nic same durne seriale i programy…

  Odpowiedz
 • G
  giga

  piątek, 6 sierpnia, 2021

  Pewnie to TVP oglądają biorcy +500 i innych PiSowskich dodatków…. Nie da psa kiełbasa nie dla prosiąd miód…. a rząd przyznał sobie podwyżki płac nie o 100 zl tylko do prawie 70% w dupach im się przewraca. a zwykły Kowalski niech je mortadelllllllę

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz