Będą protestować w obronie TVN-u

14
screen z fanpage'a facebook.com/KODkaliszzaprasza
Na wtorkowy wieczór zaplanowano w Kaliszu pikietę w obronie TVN-u. Przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko proponowanym zmianom w ustawie o radiofonii i telewizji.

Wiele emocji wzbudza debata nad przyznaniem koncesji TVN-owi. Stacje tej grupy czekają na pozwolenie na dalsze nadawanie od 17 miesięcy. Nadal nie wiadomo, czy koncesja zostanie przyznana. W międzyczasie rozpoczęła się dyskusja wokół prac nad projektem ustawy. We wtorek 27 lipca sejmowa komisja kultury i środków przekazu przyjęła wraz z poprawkami projekt zmian w ustawie dotyczącej radiofonii i telewizji. Jej autorami są posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Projekt nazwany „Lex TVN” z racji tego, że – w opinii przeciwników zmian – uderzałby wyłącznie w tę stację należącą do amerykańskiego koncertu Discovery. Pomysł wprowadzenia zapowiedzianych zmian wzbudza ogromne emocje nie tylko w Warszawie i za Oceanem, ale także w mniejszych miastach w tym w naszym regionie. Brak koncesji zakładałby także brak możliwości nadawania dla TVN24, a więc programu informacyjnego grupy. Przeciwnicy pomysłu zmiany prawa wskazują, że to zamach na wolne media i wolność słowa.

W Kaliszu przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji zaplanowali na wtorek protest w obronie TVN-u. W opisie wydarzenia opublikowanego na fanpage’u KOD-u czytamy: „Wolne, niezależne od władzy, media są podstawowym warunkiem demokracji. PiS chce zniszczyć TVN, jedyną stację telewizyjną, pokazującą fakty i opinie niewygodne dla rządzących. Nie wolno na to pozwolić! Obrona TVN to obrona zagrożonej Wolności Słowa, to obrona prawa obywateli do informacji, to niezgoda na wprowadzenie w Polsce partyjnej dyktatury!”.

Początek pikiety zaplanowano 3 sierpnia na 19.00. Uczestnicy chcą się zgromadzić na ul. Zamkowej, która jest położona w sąsiedztwie Rynku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

  1. Jestem stałym widzem sieci TVN zwłaszcza programów informacyjnych….czasem po Faktach na TVN przełączam z ciekawości na Wiadomości na TVP – prawdziwagra teatralna prezenterów ,zwłaszcza Pani Danuty, która potrafi mimike twarzy dostosować do wiadomości np odnoszących sie do obozu PO i inna jak podaje informacje rządowez obozu PiS. Kłamstwo widać gołym okiem. ZLIKWIDOWAĆ TVP- cbo same bzdety i propaganda tam leci. TVN super stacja.

    • Jak TVN będzie dostawać z budżetu co roku 2 mld. złotych jak dostaje TVP będą lepsze seriale i filmy.

  2. Pewnie to TVP oglądają biorcy +500 i innych PiSowskich dodatków…. Nie da psa kiełbasa nie dla prosiąd miód…. a rząd przyznał sobie podwyżki płac nie o 100 zl tylko do prawie 70% w dupach im się przewraca. a zwykły Kowalski niech je mortadelllllllę

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick