Beata Klimek z absolutorium. Nikt nie był przeciwny, ale nie wszyscy byli za

11
Prezydent Beata Klimek dostała absolutorium za wykonanie budżetu Ostrowa Wielkopolskiego za 2021 rok. Nie wszyscy byli za podczas tego głosowania, ale też nikt nie wyraził sprzeciwu.

Czerwcowa sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego była jedną z najważniejszy w trakcie roku kalendarzowego. To drugie najistotniejsze posiedzenie obok sesji budżetowej, która zazwyczaj odbywa się w grudniu. W trakcie tej czerwcowej radni decydują o udzieleniu bądź nie absolutorium prezydentowi, burmistrzowi lub wójtowi.

Beata Klimek przedstawiła raport o stanie miasta, który liczył 133 strony A4, a następnie radni poznali sprawozdanie finansowe.

Komisja rewizyjna pozytywnie oceniła wykonanie przez prezydent Klimek budżetu za 2021 rok. Zakres kontroli obejmowała m.in. wykonanie dochodów, wydatków, dokonywanie zmian w planie finansowym, odpowiedzialności za ewentualne rozbieżności oraz odraczanie i rozkładanie należności.

Regionalna Izba Obrachunkowa także nie miała uwag do wniosku złożonego przez komisję rewizyjną.

Po przedstawieniu dokumentów i opinii, rozpoczęła się dyskusja. Jeszcze na jej początku radny Leszek Witoń zaproponował zorganizowanie przerwy wskazując, że głodny człowiek może podjąć złą decyzję. Większość radnych nie podzieliła jego wniosku. Poparli go tylko Piotr Lepka, Zbigniew Banasiak i autor wniosku – radny Witoń. Kontynuowano obrady.

– Jedyną przesłanką udzielenia bądź nie jest ocena przez radnych wykonania budżetu. O tym, że została wykonana prawidłowo, wiemy nie tylko z własnych dociekań, ale też z opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej – zaznaczył Marek Śliwiński, przewodniczący klubu Przyjazne Miasto.

Kluby radnych przedstawiły opinie dotyczące budżetu za 2021 rok, a następnie przystąpiono do głosowania. 15 radnych zagłosowało za udzieleniem absolutorium prezydent Beacie Klimek za wykonanie budżetu, a 8 wstrzymało się od głosu. Nikt nie był przeciwny.

screen z eSesji
screen z eSesji

Oglądaj czerwcową sesję Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. Brak jasnych poglądów radnych, pozostała szarość – miasto ciche i szare. gdzie aktywność p kowalskiej w spr nagród kiedy to wtopiła Pana Posła a już chwała tow klime to obłuda. Jeden nawet ten p. od rejtingu mówił że na wykonanie 2021 miała wpływ wojna w Ukrainie. To ci agent czy janywidz?

    • Tak, wielce to zaskakująca okoliczność. Taki ostrowski układ, my radni dajemy Wam, Przyjazna Władzo, swoje poparcie, ale w zamian mamy awanse, etaty komunalne

  2. Drodzy Ostrowianie już czas wymieni tą pożal się Boże Radę. Idźcie na wybory i pokażcie, że czas na zmiany. To miasto umiera jest szare. Nie samym sportem miasto żyje, ale gospodarką, zakładami pracy, prywatnym businessem. Wszędzie tylko układy i układziki, a gdzie w tym wszystkim szary obywatel???? Sam się o tym przekonałem dużo gadania i obietnic a później…… No właśnie kompletnie nic. Zobaczcie Zębcow dużo obiecywano jak zwykle nie zrobiono nic. Najwazniejsze że kół z Kalisza ma etat itd itd. Mógłbym setki przykładów podawać. Dlatego to całe Przyjazd e Towarzystwo my jako wyborcy powinniśmy przegonic

    • Uważam że Ostrów Wielkopolski jest miastem wielu kolorów, a nie szarym miastem czego dowodem jest chociażby 4 miejsce w rankingu miast do 100 000 mieszkańców w którym to Pani Prezydent zajęła 1 miejsce jako najbardziej innowacyjny Prezydent czego raz jeszcze jej gratuluję! Pozdrawiam serdecznie.

  3. Gratulacje dla Pani Prezydent Beaty Klimek i jej zastępców oraz dla wszystkich radnych, którzy zagłosowali za tym absolutorium, którego podstawą był zrealizowany budżet oparty na kolejnych inwestycjach. Oby tak dalej!

  4. Do Piotr Kuźma. To proszę pokazać mi te kolory??? O jakich rankingach my tu mówimy. O tych wykupionych samej sobie???? To jest miasto na tzw kreskę, czyli na kredyt który nie Pani Prezydent będzie spłacać tylko my mieszkancy. I to jest problem nr 1. Trzeba słuchać ludu i jakie zwykły obywatel ma problemy a nie tylko waskiej grupy, tych tzw przychylnych którym się coś dało lub załatwiło. Tyle i aż tyle.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick