Beata Klimek w piętnastce najlepszych prezydentów w kraju

12
Fot. UM Ostrów
Beata Klimek wyróżniona przez tygodnik "Newsweek" i znalazła się w gronie piętnastu najlepszych włodarzy polskich miast. Tegoroczna edycja konkursu rozstrzygnięta została w poniedziałek, 11 października, w Poznaniu podczas Europejskiego Forum Samorządowego Local Trends. Beata Klimek zajęła 13. miejsca tuż obok prezydenta Krosna, Tychów, czy Ełku. Jest też jedyną włodarz z Wielkopolski w tegorocznym zestawieniu.

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego znalazła się w tej grupie włodarzy po raz trzeci. – To dla mnie ogromne wyróżnienie i jeszcze większa satysfakcja. Nagrodę tę pragnę zadedykować Wam – drodzy Ostrowianie oraz moim współpracownikom. Razem sprawiamy, że Ostrów Wielkopolski jest miejscem wyjątkowym, w którym dobrze się żyje(…) Dziękuję liderom miast za oddane na mnie głosy. To tylko potwierdza, że kierunek rozwoju Ostrowa jest właściwy, a nasze sukcesy są zauważane i doceniane w skali całego kraju. Zmierzamy w dobrą stronę – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Ranking N15 tygodnika Newsweek to głosowanie, w którym głosy na siebie nawzajem oddają właśnie włodarze polskich miast. Zdaniem kapituły Beata Klimek znalazła się w tym gronie, ponieważ „początkowo skupiała się na polityce prorodzinnej, a Ostrów Wielkopolski ma własne „becikowe” i był jednym z pierwszych miast, które wprowadziło kartę seniora i budżet obywatelski. Miasto stawia również na ekologię – realizuje jedyny w kraju projekt polegający na produkcji własnego prądu. Ostrowski Zakład Ciepłowniczy pozyskuje go z biomasy.” 

Tegoroczny ranking prezydentów Newsweeka „N15”:

 1. Jacek Sutryk, Wrocław;

 2. Ryszard Brejza, Inowrocław;

 3. Beata Moskal – Słaniewska, Świdnica;

 4. Roman Szełemej, Wałbrzych;

 5. Janusz Żmurkiewicz, Świnoujście;

 6. Anna Mieczkowska, Kołobrzeg;

 7. Aleksandra Dulkiewicz, Gdańsk;

 8. Krystyna Danilecka – Wojewódzka, Słupsk;

 9. Marek Materek, Starachowice;

 10. Tadeusz Truskolaski, Białystok;

 11. Jerzy Łużniak, Jelenia Góra;

 12. Piotr Przytocki, Krosno;

 13. Beata Klimek, Ostrów Wielkopolski;

 14. Andrzej Dziuba, Tychy;

 15. Tomasz Andrukiewicz, Ełk.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

 1. Tak to jest jak ktoś umie wypełniać ankiety na temat własnych sukcesów. Ale że tylko 13 miejsce? Nie w pierwszej trójce? Jestem zawiedziony.

  • Kraj i jego zadłużenie to wina PiS i jego polityki. I słusznie się piętnuje ich za takie marnowanie pieniędzy i zadłużanie. Czy to znaczy, ze panią Klimek za podobne działania należy chwalić? Za wydawanie coraz większych pieniędzy na PR? Na organizację coraz większej ilości koncertów, festynów za wspólne pieniądze? Czy to jest zadanie samorządu, rozdawnictwo? W Ostrowie już mieliśmy okres, w którym władza nabudowała na zapas żłobków i przedszkoli. 10 lat później następna władza sprzedawała niepotrzebne już obiekty (2 żłobki i przedszkole.) Dzisiaj w sytuacji, w której Ostrów na naszych oczach się starzeje. Kiedy coraz więcej młodych ludzi emigruje z Ostrowa, kiedy rodzi się z roku na rok mniej dzieci, panią Klimek ogarnął szał budowania wielkich przedszkoli i żłobków. I tu rodzi się pytanie, od kiedy zaczniemy proces likwidacji tych mniejszych, starych przedszkoli, które z czasem i tak będą niepotrzebne? Za kilka lat może się okazać, że zostaną te największe molochy w liczbie 4-5 i do nich rodzice będą przez całe miasto wozić dzieci. Już za rok zlikwidujemy dwa małe, przyjazne dzieciom przedszkola.

 2. Brawo nasza Pani Prezydent. Dzięki Pani Ostrów jest bardzo przyjaznym miastem dla mieszkańców. SMRÓD- wysypisko śmieci i asfaltownia ( pobliski lasek przy ul .Osiedlowej zamenił się w sito dla fruwających folii z wysypisa ), BRÓD I OBSKURNE KAMIENICE W MIEŚCIE, BRAK PERSPEKTYW NA POWSTANIE NORMALYCH ZAKŁADÓW PRACY, Nędza i bida,którą widać na każym rogu. ZA CO TO MIEJSCE ????????

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick