Beata Klimek boi się konkurentów wyborczych? “Każdy ma prawo wystartować”

24
Beata Klimek jest pierwszą kobietą-prezydentem Ostrowa Wielkopolskiego pełniącą funkcję od grudnia 2014 roku. Jesienią tego roku albo będzie musiała oddać gabinet w "obce" ręce, albo otrzyma od mieszkańców kredyt zaufania na kolejne lata. Rusza giełda nazwisk, na której pojawiają się jak grzyby po deszczu nazwiska potencjalnych kandydatów na kandydatów na prezydenta. Obecna prezydent twierdzi, że nie myśli o jesiennych wyborach, bo... nie ma na to czasu.

Prezydent RP nie podjął jeszcze decyzji kiedy pójdziemy do urn wybierać nowych przedstawicieli samorządów. Jedno jest pewne – będzie to jesienią. Proponowany czas to przełom października i listopada. – Na razie nie myślę o wyborach, jest zbyt wiele do zrobienia właśnie teraz – twierdzi prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. To ona cztery lata temu wyparła ze stanowiska Jarosława Urbaniaka.

Teraz pytamy z kim chciałaby stanąć w szranki w kolejnych wyborach. Pojawiają się już pierwsze nazwiska osób, które prawdopodobnie mogłyby powalczyć o fotel prezydenta miasta. Jedni wymieniają obecnego senatora RP Łukasza Mikołajczyka, inni starostę ostrowskiego Pawła Rajskiego. Bez wątpienia opozycyjna grupa radnych wystawi także swojego kandydata. “Na mieście” mówi się, że może będzie to ktoś z młodej gwardii klubu PO – Milena Kowalska lub Jakub Paduch. Na naszej antenie Kowalska kilka tygodni temu zaprzeczała, ale dziś… kto wie?

W materiale pytamy prezydent Beatę Klimek jakie jest jej nastawienie i oczekiwania odnośnie tegorocznych wyborów. O komentarze pytaliśmy też senatora Łukasza Mikołajczyka i starostę Pawła Rajskiego. MATERIAŁY WKRÓTCE NA NASZYM PORTALU!

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

24 KOMENTARZE

 1. 27
  33

  nie wyobrażam sobie innejosoby na tym stanowisku niz Pani Beata Klimek…jest po rpostu pierwszym prezydentem ,ktory umie mów3ić ,wie co mówi i nie kupuje łak pod supermarkety na swoje dzieci jak to skoorwiele robia albo robili

 2. 16
  11

  Po tym co robi pis Mikołajczyk nie znajdzie w Ostrowie pracy nawet jako woźny Z każdym innym basenowa przegra w kretesach

 3. 42
  28

  a ja nie wyobrażam sobie nikogo innego niż Pana Jarosława Urbaniaka… Pomimo całego internetowego opluwania uważam, że najwięcej zrobił dla tego miasta.

  • 5
   15

   Zrobił to co Tusk dla Polski w PE 😀 …Każdego 1 stycznia podwyżki kosmiczne !! Urbaniak jak cała opozycja przegrana na wieki .

 4. 21
  11

  Nie wyobrażam sobie, żeby takie “małolaty” jak Kowalska czy Paduch miały być prezydentem Ostrowa. Na razie popisują się pyskoleniem, ale jakby przyszła prawdziwa praca do ogarnięcia, to nie dają rady. To ta część obecnego młodego pokolenia, która jest mocna tylko w gębie – dużo gadać, mało robić.

  • 2
   1

   pracowite i miłe, tylko, że niezbyt bystre ;// No ale nie można mieć wszystkiego. Wkońcu nikt bystry i pracowity nie zaczyna swej drogi zawodowej od “kariery” w radzie miejskiej:P

 5. 27
  37

  Zbyt długo zyje aby nie widzieć różnicy w pracy prezydentów Ostrowa . Pani Beata Klimek jako jedyna jest tą która powinna zostać i pracować dla dobra miasta jak to zrobiła od 2014 w przeciwieństwie do swoich poprzedników . Propozycja ludzi z opozycji jest nieodpowiedzialna jak sami kandydaci . Nic dobrego a wręcz same szkody pozostawili po sobie ludzie antypolscy i nie mają prawa powrotu jak cała opozycja .

  • 13
   39

   Jako jedyna z dotychczasowych prezydentów szasta naszymi pieniędzmi na prawo i lewo i zadłuża miasto. coraz mniej ulic w naprawie lub budowie, buduje na bogato bez dotacji zewnętrznych, jakieś świetlice osiedlowe, chałupki po ponad pół miliona każda, te wiaty targowe za kosmiczne pieniądze, ale lud ja kocha bo koncerty organizuje, wyżerke dla mas, ściska, całuje. Koszmar. Opamiętajcie się mieszkańcy, bo będziecie jej długi spłacać latami.Bogdan

 6. 16
  1

  Jestem ciekawy jaką wizję rozwoju miasta przedstawi Pani prezydent urzędująca a jaką inni kandydaci i wówczas będzie można ocenić komu można powierzyć mandat zaufania na kolejne 5 lat kadencji. Osobiście uważam, że najlepszymi kandydatami są Pan Mikołajczyk i Pani Klimek to są najlepsze kandydatury, byle nie kandydat lub kandydatka z Platformy Obywatelskiej ta partia, dosyć już pokazała przez 8 lat swoich rządów w kraju co potrafi. zaczynając od podwyższonego wieku emerytalnego, zabraniu środków z OFE po przez afery które miały miejsce podczas ich rządów typu amber Gold na Hazardowej kończąc.

  • Na razie prezydenci miast nie decydują o emeryturach. Mieszanie polityki krajowej do lokalnej jest tylko zabiegiem taktycznym, które “zmienia temat” na wygodny dla pani Klimek. Z czego wnoszę, że Ostrowianin to przedstawiciel zastępów internetowej armii tej Pani.
   Pani Klimek to najgorszy prezydent Ostrowa w IIIRP
   Źle zarządza naszymi wspólnymi pieniędzmi najlepiej dbając o swój wizerunek (kłamliwe bilbordy o 200 milionach), wydając na podróże do Hiszpanii
   Czy wiecie że koszty wyjazdów służbowych są najwyższe w historii?
   Na halę sportową miała juz 3 rozwiązania:
   1. nie jest taki obiekt potrzebny
   2. najlepsza będzie rozbudowa K1
   3. najlepsza będzie nowa za 30 mln
   i każde było najlepsze.
   Urzędników dobiera takich ze najprostszych wniosków o dofinansowanie nie ogarniają.
   Na szczęście lista jej błędów i zaniechań jest o wiele dłuższa niż lista nic nie znaczących tytułów i nagród, które sobie załatwiła, więc to najpewniej będzie jej ostatnia kadencja.

 7. 7
  7

  Z całym szacunkiem nie interesuje się polityką, oglądam czasami Sesje Rady Miejskiej Ostrowa i jeśli jest tak jak mówią Radni PO, że w mieście środki są wydawane na wysokie nagrody dla urzędników, inwestycje typu basen otwarty 2 m-c w roku a koszty utrzymania całoroczne bo wodę trzeba podgrzewać to bardzo słabo. A mam pytanie ilu dużych inwestorów przybyło do Ostrowa w ciągu ostatnich 4 lat?

  • za czasów PO pan Urbaniak też przyznawał wysokie premie i jakoś niekt tego nie pamięta? nie jestem ani za p. prezydent Klimek ani za nikim innym bo każdy tylko do koryta lgnie….i nie dziwie się bo za te premie któe sobie dawaja za to że dobrze coś zrobili to można dołożyć i coś innego stwirzyć… leiej aby pieniędzy w kasie zostało napóźneij niż miało brakować….

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick