DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Baza Szlachetnej Paczki otwarta! Jak wybrać rodzinę, której chcemy pomóc?

W niedzielę otwarto bazę rodzin Szlachetnej Paczki. Osoby, które chcą wesprzeć tegoroczną edycję akcji mogą już wybrać potrzebującą rodzinę i skompletować dla niej paczkę.

Szlachetna Paczka już na dobre zagościła w Polsce. Co roku w akcję angażują się około miliona osób, którzy chcą pomóc potrzebującym. W minioną niedzielę otwarto bazę rodzin. – Nadal chodzimy i odwiedzamy rodziny. Zgłoszonych mamy już ponad 60 rodzin ale ta lista się powiększa. Nawet, jeśli w tym momencie zabraknie rodzin, którą moglibyśmy obdarować, poczekajmy. Na pewno pojawią się kolejne – tłumaczy Marta Szkudlarz-Ryczek, liderka Szlachetnej Paczki w Ostrowie Wielkopolskim.

W Szlachetną Paczkę zaangażowani są wolontariusze, którzy odwiedzają rodziny, które zgłoszono do akcji, przeprowadzają z nimi rozmowę oraz wywiad i kwalifikują do akcji. To wolontariusze są łącznikiem między potrzebującą rodziną a darczyńcą paczki. – To już sześć lat odkąd jestem wolontariuszem. Teraz nie wyobrażam sobie, nie angażować się w akcję. Szlachetna Paczka to nie tylko pomoc, ale także mnóstwo nowych znajomości – wymienia Renata Wieczorek, jedna z wolontariuszek.

Aby wybrać rodzinę z bazy potrzebujących wystarczy wejść na stronę Szlachetnej Paczki, a następnie kliknąć w baner „wybieram rodzinę”. Wybieramy województwo i powiat. Każda rodzina, która znajduje się w bazie, ma dołączony opis sytuacji materialnej oraz listę rzeczy, które mogłyby znaleźć się w paczce. Są to najróżniejsze rzeczy: garnki, ubrania, kosmetyki, mikrofala, czajnik, środki czystości, zabawki albo opał na zimę.

Weekend cudów zaplanowano na 16-17 grudnia.

KLIKNIJ TUTAJ I ZOBACZ BAZĘ SZLACHETNEJ PACZKI

 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz