Basket zbyt mocny. Osłabiona Ostrovia bez większych szans

7
Koszykarki Ostrovii nie miały zbyt wiele do powiedzenia w dzisiejszym meczu z Basketem Gdynia. W spotkaniu XXIV kolejki Energa Basket Ligi gdyńska drużyna zdominowała wydarzenia na parkiecie. Wyrównana była jedynie I kwarta, w której biało-czerwone starały się dotrzymać kroku rywalowi. Po dziesięciu minutach przyjezdne prowadziły 21:17. W II kwarcie zaczęła się zaznaczać przewaga Basketu, który systematycznie powiększał prowadzenie. W II kwarcie było 28:14 dla gdynianek, które do przerwy wygrywały 49:31. Po zmianie stron Basket kontrolował przebieg gry. W Ostrovii widoczny był brak kontuzjowanej rozgrywającej Moniki Naczk. Vadim Czeczuro, trener gospodyń miał ograniczone pole manewru. Biało-czerwone próbowały odmienić losy meczu, ale to nie było możliwe. Ostatecznie Basket pokonał Ostrovię 88:55.