Bartosz Nowicki drugi w Andaluzji. Dobra forma przed Jutrosinem [WIDEO]

1
Bartosz Nowicki podczas zawodów w andaluzyjskim Bornos / screen z wideo opublikowanego przez Bartosza Nowickiego na Facebooku
Bartosz Nowicki zajął drugie miejsce w VIII Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Andaluzji w Bornos. W pierwszym występie w tym sezonie stanął na podium i już czeka na zawody w Jutrosinie, które odbędą się na początku sierpnia.

Dobra pogoda i zbliżające się wielkimi krokami lato to najlepszy czas na rozpoczęcie rywalizacji motoparalotniarzy. W hiszpańskim Bornos w Andaluzji zakończyły się pierwsze w tym sezonie zawody, w których nie obyło się bez polskiego, a wręcz ostrowskiego akcentu. Jednym z faworytów rywalizacji o medale był utytułowany Bartosz Nowicki, który jest postrachem praktycznie każdej imprezy sportowej w tej dyscyplinie, w której bierze udział.

Podobnie było tym razem podczas VIII Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Andaluzji w Bornos (w ramach Mistrzostw Hiszpanii). Zawodnicy z całego świata ostatni tydzień spędzili właśnie tam. Najpierw trenując przez trzy dni, a od czwartku rywalizując już o najwyższe cele.

Bartosz Nowicki był typowany przez wielu do zajęcia miejsca w ścisłej czołówce zawodów. Bezpośrednią rywalizację toczył m.in. z Dimitrisem Kolliakosem (Grecja) oraz Nikolasem Aubertem (Francja), ale to Naif Al-Baloshi z Kataru okazał się bezkonkurencyjny. Nasz zawodnik zajął drugie miejsce, a na trzecim uplasował się właśnie Kolliakos. „Qatar team i Naif okazali się bardzo mocni. Za plecami czułem cały czas oddech Dimitrisa Kolliakosa i Nicolasa Auberta. Pogoda nie pozwoliła się dobrze wlatać i znaleźć idealnych ustawień nowego sprzętu, ale pomimo tego mamy podium. Dziękuję za dobrą rywalizację” – skomentował na gorąco utytułowany zawodnik pochodzący z powiatu ostrowskiego.

Wkrótce Bartosza Nowickiego będzie można oglądać (i kibicować mu) raptem kilkadziesiąt kilometrów od Ostrowa Wielkopolskiego. Na początku sierpnia w Jutrosinie ma się rozpocząć Slalom Cup 2021.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Próżno szukać informacji o Ostrów Glide, za to jakieś paralotnie z Jutrosina są tu promowane. Ktoś wyjaśni na jakiej zasadzie wybieracie dyscypliny sportu o których piszecie?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick