Baraże – żużlowa codzienność dla kibiców w Ostrowie Wielkopolskim

1
Już jutro rozpoczyna się walka w barażach dla żużlowców MDM Komputery TŻ Ostrovia. Rywalem będzie Polonia Piła. Można powiedzieć, że dla kibiców żużla w Ostrowie Wielkopolskim rywalizacja ich zespołu w barażach jest czymś naturalnym. W ostatnich latach zespoły z Ostrowa Wielkopolskiego często walczyły w dodatkowych meczach o awans, lub o utrzymanie. Kibice w Ostrowie Wielkopolskim wierzą, że zespół Mariusza Staszewski zdoła powtórzyć wyczyn KM-u Ostrów Wielkopolski z 2003 roku. Wtedy ostrowianie, będący wówczas drugoligowcem, okazali się lepsi od pierwszoligowego Kolejarza Rawicz.

Po raz ostatni zespół z Ostrowa Wielkopolskiego w barażowym dwumeczu walczył w 2015 roku. Wtedy drużyna ŻKS-u Ostrovia walcząc o ekstraligę rywalizowała ze Stalą Rzeszów, przegrywając u siebie 40:50, natomiast na wyjeździe padł wynik 62:28 dla rzeszowian.

Stałym uczestnikiem meczów barażowych był Klub Motorowy, który przez kilka lat nieskutecznie walczył o wymarzoną i upragnioną ekstraligę. Zespół prowadzony przez Jana Grabowskiego trzykrotnie znajdował się w meczach barażowych. W 2005 roku ostrowianie musieli uznać wyższość Wybrzeża Gdańsk. Rok później lepszy był Apator Toruń, natomiast w 2007 roku, po słynnej aferze korupcyjnej, porozbijany KM przegrał z ZKŻ Zielona Góra.

Jedyne zwycięskie baraże z udziałem KM-u mieliśmy w 2003 roku. Wtedy zespół z Ostrowa Wielkopolskiego przegrał walkę o 1 miejsce w II lidze z GTŻ-em Grudziądz, ale w meczach barażowych okazał się dwukrotnie lepszy od Kolejarza Rawicz, zapewniając sobie upragniony awans.

Teraz baraże czekają podopiecznych Mariusza Staszewskiego. Polonia Piła w czternastu meczach rundy zasadniczej na pierwszoligowych torach zanotowała jedynie trzy zwycięstwa, zdobywając w sumie 7 punktów. Pilanie mają w swoim składzie doświadczonych zawodników, jak Rafał Okoniewski, Thomas Jonasson, czy Tomasz Gapiński. Do walki w barażach pilanie przystąpią też wzmocnieni utalentowanym duńskim zawodnikiem Andreasem Lyagerem, który został wypożyczony z Włókniarza Częstochowa.

 

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick