DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Bakterie z grupy coli w wodzie w powiecie ostrowskim. Sanepid wydał komunikat dla kilku miejscowości

Pogorszyła się jakość wody na terenie kilku miejscowości w powiecie ostrowskim. Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Ostrowie Wielkopolskim wydała komunikat w sprawie podwyższenia ilości bakterii w wodzie. Czytamy w nim, że dotyczy on „jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego Smardów, gmina Przygodzice zaopatrującego mieszkańców miejscowości Smardów, Wysocko Wielkie, Wysocko Małe”.

Jak informują przedstawiciele sanepidu woda nadaje się do spożycia tylko po przegotowaniu (tj. do picia, przygotowywania posiłków i potraw, do mycia i płukania warzyw i owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także do kąpieli noworodków). Zaleca się, aby niemowlęta i dzieci do 3. roku życia spożywały wodę butelkowaną. Woda może być natomiast używana do celów sanitarnych.

Pracownicy stacji sanitarno-epidemiologicznej zapowiedzieli, że prowadzona jest dezynfekcja, która może spowodować pogorszenie smaku i zapachu wody ze względu na zwiększoną w niej zawartość chloru.

Jak ustalił portal wlkp24.info, w poniedziałek mają zostać wykonane kolejne badania jakości wody. Wydany w sobotę komunikat obowiązuje do czasu opublikowania następnego.

PRZECZYTAJ PEŁNĄ TREŚĆ KOMUNIKATU OPUBLIKOWANEGO PRZEZ SANEPID

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz