Bądź pierwsza przed rakiem! Bezpłatne warsztaty edukacyjne w Ostrzeszowie

0
Fot. ostrzeszow.pl
W ramach "różowego października", który jest miesiącem świadomości nowotworu piersi, w Ostrzeszowie planowane są bezpłatne warsztaty dla kobiet. Będą one mogły nauczyć się samodzielnie badać piersi oraz dowiedzieć się najważniejszych informacji w temacie profilaktyki raka piersi oraz szyjki macicy.

Ostrzeszów, jako jedno z miast południowej Wielkopolski postanowiło włączyć się w obchody „różowego października”. Przez cały miesiąc kobiety w całej Polsce są edukowane i uświadamiane w temacie raka piersi oraz profilaktyki badań. Okazuje się, że ten rodzaj nowotworu wyprzedził już nowotwór płuc i jest najczęściej występującym w naszym kraju.

Regularne badania oraz wcześnie wykryte nieprawidłowości, mogą pomóc w całkowitym wyleczeniu choroby. Kobiety mogą badać swoje piersi same. Jest to bezbolesne i proste badanie.

24 października o godzinie 15.00 i 17.00 w Bibliotece Publicznej w Ostrzeszowie odbędą się bezpłatne warsztaty dla kobiet w wieku od 25 do 69 lat. Jak i kiedy dokonywać badań piersi? Na te pytania odpowiedzą prelegentki z grupy OPEN.

Zapisy trwają do 20 października poprzez formularz online lub telefonicznie pod numerem telefonu: 693 630 080.

Zapisy na warsztaty 24.10.22r. godz. 15:00

Zapisy na warsztaty 24.10.22r. godz. 17:00

Fot. ostrzeszow.pl
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick