DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Bądź bezpieczna i weź udział w szkoleniu

Wracają cieszące się sporym zainteresowaniem szkolenia organizowane przez ostrowskich policjantów. Funkcjonariusze z tej komendy ponownie będą instruować kobiety w zakresie technik samoobrony, aby te umiały sobie radzić w sytuacji zagrożenia.

Nie można powiedzieć, że Ostrów jest bardzo niebezpiecznym miastem zwłaszcza dla kobiet, ale odrobina wiedzy, co zrobić, kiedy ktoś nas zaatakuje jeszcze nikomu nie zaszkodziła. – Kilka miesięcy temu mieliśmy sytuację, w której do kobiety podszedł nieznany jej mężczyzna i chciał od niej pieniądze. Naruszył jej nietykalność cielesną. Natomiast kilka lat temu była sytuacja, gdzie do starszej kobiety podbiegł mężczyzna i wyrwał jej torebkę – wyjaśnia podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolski.

Jak podkreśla, w ostatnim czasie nie odnotowano podobnych zdarzeń. Atakowanie i naruszanie nietykalności cielesnej to jednak nie jedyne formy przemocy o tym szerokim zakresie też będzie mowa podczas szkoleń. – Bicie, atakowanie czy krzywdzenie osób bliskich jest też przestępstwem takim samym, jak przemoc wobec osób obcych. Uświadamiamy także kobiety, że przemoc to nie tylko bicie. Mamy różne formy przemocy: psychiczna, ekonomiczna czy seksualna – dodaje.

Formą przemocy może być również ciągłe awanturowanie, krytykowanie, rzucanie wyzwiskami również można potraktować jako formy przemocy.

Zatem gdzie i kiedy się szkolić w ramach akcji „Bezpieczna kobieta”? Instruktarz pod okiem policjantów odbędzie się w dwóch terminach: 18, 19 września oraz 25, 26 września. Szklenie jest bezpłatne. Chętne mieszkanki powiatu ostrowskiego powinny się spieszyć, bo obowiązuje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin akcji są dostępne na stronie KPP w Ostrowie Wielkopolskim (pod tym linkiem). Należy wypełnić dokument i dostarczyć go do komendy (ul. Odolanowska 19).

Również pod tym adresem zostanie przeprowadzona akcja „Bezpieczna kobieta”. Lokalizacja: sala gimnastyczna należąca do ostrowskiej policji.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz