Awantura podczas festynu. Zatrzymano wójta Żelazkowa?

8
60-letni mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia. To efekt awantury, do której doszło podczas festynu w Russowie w powiecie kaliskim. Podczas zabawy interweniowała policja na prośbę organizatora imprezy. Kaliskie media nieoficjalnie informują, że zatrzymanym mężczyzną jest wójt Żelazkowa.

Mundurowi kaliskiej policji interweniowali podczas festynu rodzinnego w podkaliskim Russowie. Według zgłoszenia doszło tam do libacji i awantury. Zatrzymano jedną osobę. – Policjanci zostali poinformowani o zakłócaniu porządku publicznego podczas imprezy. 60-letni mężczyzna został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Jak informuje portal kalisz24.info, zatrzymanym mężczyzną jest Sylwiusz J. To wójt gminy Żelazków, który ma już na swoim koncie wiele wykroczeń i problemów z policją, które zaczęły się w styczniu tego roku.

Wtedy także został zatrzymany przez mundurowych i postawione mu zostały trzy zarzuty, między innymi znęcania się nad członkami rodziny, a także działania na szkodę funkcjonariuszy straży pożarnej.

CZYTAJ: Wójt Żelazkowa z zarzutami. Wszczął awanturę domową

To nie wszystko. W lutym policja kolejny raz interweniowała w sprawie wójta. Mimo nakazu wyprawdzenia się z domu, nie uczynił tego, a dodatkowo będąc pod wpływem alkoholu, groził jednemu z członków swojej rodziny śmiercią. Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowy areszt dla Sylwiusza J.

W trakcie odsiadki opublikował swoje przeprosiny, w których przyznał się do winy i zapewniał o podjęciu leczenia. Na prośbę rodziny został wtedy zwolniony z aresztu.

CZYTAJ TEŻ: Wójt Żelazkowa wyszedł z aresztu. Awantura w Urzędzie?

Po wyjściu zza krat, wrócił do pracy w urzędzie i w pierwszej kolejności zwolnił dwóch pracowników, wyrzucając ich z budynku. Wtedy także na miejscu zjawiła się policja.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick