Autor bulwersującego kazania zostanie przeniesiony. „Został odwołany w trybie natychmiastowym”

4
zdjęcie poglądowe
Ksiądz, który wygłosił w niedzielę – zdaniem wiernych – kontrowersyjne kazanie w Parafii Opatrzności Bożej w Kaliszu poniesie konsekwencje. Poinformował o tym portal wlkp24.info Sekretarz Prowincjonalny Zgromadzenia Zakonnego Małe Dzieło Boskiej Opatrzności - Orioniści Prowincja Polska w Warszawie, ks. Michał Szczypek. Przełożeni zakonu przyglądają się temu, co miało miejsce w ostatnią niedzielę, a pierwsza decyzja w sprawie autora kazania już zapadła.

Słowa, które miał wygłosić ksiądz podczas niedzielnej mszy świętej do tego stopnia oburzyły część parafian, że ci zaczęli opuszczać kościół. Poinformowali też media i opisali, jak ich oczami wyglądało kazanie w kościele. Te relacje wywołały burzę w internecie. Do sprawy odnoszą się kolejne grupy w tym środowiska LGBT, bowiem ksiądz miał nazwać jednego z kandydatów na Prezydenta RP „pe***em”. O oświadczeniu ugrupowania Wiosna w tej sprawie oraz wypowiedzi Roberta Biedronia pisaliśmy we wtorek rano.

Skontaktowaliśmy się także z przedstawicielem zgromadzenia zakonnego, do którego należy autor niedzielnego kazania. Pierwsze decyzje dotyczące księdza właśnie zapadły. – Zarówno Przełożony Prowincjalny jak i zgromadzenie zakonne zostali poinformowani o całej sytuacji. Wyjaśniane są okoliczności tego wydarzenia. Zbierane są fakty dotyczące tego, jak to wszystko wyglądało. Sprawą zajmuje się zarząd prowincji. Podjął on decyzję w trybie natychmiastowym o odwołaniu księdza, któremu zostanie wskazane nowe miejsce destynacji – ks. Michał Szczypek, Sekretarz Prowincjalny Zgromadzenia Zakonnego Małe Dzieło Boskiej Opatrzności – Orioniści Prowincja Polska.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. No tak – teraz trzeba go gdzieś przechować. Polecam Dom Księży Emerytów w Ostrowie ul. 3 Maja. Tam niejeden był już przechowywany.

  2. Tradycyjna kara – przeniesienie do innej parafii. Teraz będzie pier….lił to samo tylko gdzie indziej. Brawo. Róbcie tak dalej, a po kościołach będą biegać tylko szczury

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick