DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Autor bulwersującego kazania zostanie przeniesiony. "Został odwołany w trybie natychmiastowym"

Słowa, które miał wygłosić ksiądz podczas niedzielnej mszy świętej do tego stopnia oburzyły część parafian, że ci zaczęli opuszczać kościół. Poinformowali też media i opisali, jak ich oczami wyglądało kazanie w kościele. Te relacje wywołały burzę w internecie. Do sprawy odnoszą się kolejne grupy w tym środowiska LGBT, bowiem ksiądz miał nazwać jednego z kandydatów na Prezydenta RP „pe***em”. O oświadczeniu ugrupowania Wiosna w tej sprawie oraz wypowiedzi Roberta Biedronia pisaliśmy we wtorek rano.

Skontaktowaliśmy się także z przedstawicielem zgromadzenia zakonnego, do którego należy autor niedzielnego kazania. Pierwsze decyzje dotyczące księdza właśnie zapadły. – Zarówno Przełożony Prowincjalny jak i zgromadzenie zakonne zostali poinformowani o całej sytuacji. Wyjaśniane są okoliczności tego wydarzenia. Zbierane są fakty dotyczące tego, jak to wszystko wyglądało. Sprawą zajmuje się zarząd prowincji. Podjął on decyzję w trybie natychmiastowym o odwołaniu księdza, któremu zostanie wskazane nowe miejsce destynacji – ks. Michał Szczypek, Sekretarz Prowincjalny Zgromadzenia Zakonnego Małe Dzieło Boskiej Opatrzności – Orioniści Prowincja Polska.

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • E
  Eustachy

  wtorek, 18 lutego, 2020

  No tak – teraz trzeba go gdzieś przechować. Polecam Dom Księży Emerytów w Ostrowie ul. 3 Maja. Tam niejeden był już przechowywany.

  Odpowiedz
 • S
  sasquad

  środa, 19 lutego, 2020

  Tradycyjna kara – przeniesienie do innej parafii. Teraz będzie pier….lił to samo tylko gdzie indziej. Brawo. Róbcie tak dalej, a po kościołach będą biegać tylko szczury

  Odpowiedz
 • J
  Jarociniak

  środa, 19 lutego, 2020

  Jego to powinni przenieść a jakąs zapyziałą wsie… tam by go ludzie nauczyli szacunku do ludzi…

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz