DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Autokary w drodze do Warszawy. Dzisiaj #Marsz4czerwca

Politycy opozycji, samorządowcy związani z Platformą Obywatelską, a także wielu mieszkańców regionu niezwiązanych bezpośrednio z partiami politycznymi jedzie do Warszawy na #Marsz4czerwa, który rozpocznie się o 12.00. W południowej Wielkopolsce również zaplanowano kilka podobnych inicjatyw o mniejszej skali.

Źródło: Google Earth, twitter.com/KarolinaPawli15, twitter.com/PoselUrbaniak, twitter.com/AndrzejPiche / grafika: wlkp24.info

Po wielu dniach zapowiadania, zachęcania i przekonywania, że będzie warto, właśnie nadszedł 4 czerwca, kiedy to w Warszawie odbędzie się ogólnopolski marsz organizowany przez Platformę Obywatelską. Dokładnie tego dnia 34 lata temu odbyły się wybory kontraktowe będące wynikiem rozmów przy Okrągłym Stole.

CZYTAJ: Minęły 34 lata. Dziś rocznica częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce

Lokalni politycy i samorządowcy w drodze do Warszawy

W marszu, który ma się rozpocząć w stolicy 4 czerwca o 12.00 zapowiedzieli udział przedstawiciele różnych środowisk w tym również świata kultury, ale także politycy z różnych stron kraju. Także z naszego regionu. To chociażby Karolina Pawliczak z Lewicy.

W drodze do stolicy są również przedstawiciele Platformy Obywatelskiej z Ostrowa Wielkopolskiego w osobie m.in. posła Jarosława Urbaniaka. „Ostrów Wielkopolski już w drodze” – napisał w niedzielny poranek na Twitterze parlamentarzysta.

W kierunku stolicy zmierza także radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – Andrzej Pichet, który w sobotę opublikował na Twitterze krótkie wideo z przesłaniem.

Marsz opozycji?

Można podejrzewać, że w marszu nie wezmą udziału przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości ani Zjednoczonej Prawicy nie tylko w wymiarze lokalnym, ale także krajowym. Nie jest tajemnicą, że to właśnie w kontrze do działań rządzących m.in. jest on organizowany, o czym wspominał chociażby przewodniczący PO Donald Tusk. Choć szef największej partii opozycyjnej zapraszał ich wskazując, że marsz przejdzie m.in. pod Pałacem Prezydenckim.

W Dzień Dziecka na jego twitterowym koncie ukazało się kolejne wideo, w którym oznajmił wskazując na symbol przyczepiony na koszuli: „Będziemy szli z tymi serduszkami biało-czerwonymi. Przygotowały je nasze dzieci, bo to tak naprawdę dla nich będziemy maszerować”.

Marsze w regionie

Wielu mieszkańców naszego regionu również zgłosiło chęć udziału w tym wydarzeniu i licznie zmierzają do Warszawy. Jednak obok warszawskiego marszu mają się odbyć także podobne inicjatywy na mniejszą skalę w niektórych innych miastach.

Gotowość do maszerowania „u siebie” zgłosili m.in. mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, Krotoszyna i Kalisza. Część z nich zostanie na miejscu, delegacje już jadą do Warszawy.

Bierzecie udział w marszach? Wyślijcie nam zdjęcia na redakcja@wlkp24.info, a wspólnie stworzymy galerię z tych wydarzeń.

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • A
  Anna

  niedziela, 4 czerwca, 2023

  Brawo Ostrów! DOŚĆ dyktatury pisowskiej!

  Odpowiedz
 • JZB
  Jožin z Bažin

  niedziela, 4 czerwca, 2023

  Fantastycznie pis out

  Odpowiedz
 • S
  Sztygar

  niedziela, 4 czerwca, 2023

  Fantastycznie pis out

  Odpowiedz
 • A
  arcadiomoralez

  niedziela, 4 czerwca, 2023

  na jesień wykopiemy a na wiosnę posadzimy krzywoustego długopisa i kurdupla

  Odpowiedz
  • K
   KOD

   poniedziałek, 5 czerwca, 2023

   ŁÓBUDŹ SIE wiosna już na świecie Partio Oszustów i donosicieli …

   Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz