DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Artykuł w ogólnopolskiej prasie wywołał burzę. Co się dzieje na strzelnicy w Raszkowie?

W materiale w negatywnym świetle stawiany jest też burmistrz Raszkowa Jacek Bartczak, który rzekomo popiera takie działania. Sam zainteresowany ubolewa nad szkalowaniem jego postaci i podkreśla, że jest z wykształcenia historykiem promującym patriotyzm oraz polskość.

Ireneusz Czech, założyciel Stowarzyszenia Narodowo-Patriotycznego im. Błyska w Odolanowie nie krył zdziwienia po przeczytaniu artykułu zamieszczonego w Dużym Formacie. Tym bardziej, że jego autor nie skontaktował się ani z nim, ani z żadnym z członków grupy w celu uzyskania komentarza.

W materiale wideo prezentujemy obszerne wypowiedzi Jacka Bartczaka, burmistrza Gminy i Miasta Raszków oraz Ireneusza Czecha, założyciela Stowarzyszenia Narodowo-Patriotycznego im. Błyska w Odolanowie.

Materiał na ten temat zobaczysz także we wtorkowych Wydarzeniach Telewizji Proart o 17.20, 20.00 i 22.30.

Napisz do autora

Komentarze (35)
 • W
  widz

  wtorek, 11 grudnia, 2018

  Gazeta wyborcza i wszystko w temacie…

  Odpowiedz
 • R
  Roman

  wtorek, 11 grudnia, 2018

  Kto czyta tę gównianą gazetę ten jest nienirmalny

  Odpowiedz
 • B
  bohun

  wtorek, 11 grudnia, 2018

  Gazeta wybiórcza pod wodzą p. Mi…..ka to ferment i syf zobaczcie kto jest wydawcom tego brukowca a przekonacie się który niemiec był za POLSKĄ ? i tak mącą i mącą pisząc różne bzdety na razie bezkarnie…

  Odpowiedz
 • K
  Kuba

  wtorek, 11 grudnia, 2018

  Gazety w Ostrowie nie podjęły się opisania tej sprawy, to trzeba było iść do większej prasy, która się tym zainteresuje. Nie ma co mówić, że w takiej gazecie było to opisane, a nie innej. To nie był opis Gazety Wyborczej, tylko osób, które się tam wypowiadały. Nawet jeśli zostałoby to opisane w innej gazecie to tekst by się nie zmienił. Ludzie, pomyślcie trochę.

  Odpowiedz
 • L
  Ludź

  wtorek, 11 grudnia, 2018

  Na pewno strzelali z broni automatycznej. Czy z AK47? Przekopać kulochwyt i wszystko jasne.

  Odpowiedz
 • K
  kibice

  wtorek, 11 grudnia, 2018

  Wreszcie to co było tajemnicą poliszynela – zostało napisane w GW. Fakty są bezporne. Po powyższych komentarzach widzimy skowyt faszyzujących członków i sympatyków faszyzujących organizacji będących pod płaszczykiwm PIS. To, że tak się dzieje z Raszkowie -nie dziwi – Burmistrz jest z PIS – i tyle w temacie. Jest to smutne i grożne zjawisko – które jest hołubione przez ,, dobrą zmianę ,, a powinno być zwalczane skutecznie przez organy ścigania ! Wstyd za takich sojuszników PIS i i wstyd dla nas wszystkich, że to dzieje się tu w Wielkopolsce znanej z patriotyzmu i walki o wolność i demokrację. A do tego zaproszenie Burmistrza Raszkowa – coś – co trudno zrozumieć – obrzydliwość. !

  Odpowiedz
 • Ł
  Łukasz

  wtorek, 11 grudnia, 2018

  Właśnie zaimponował mi Pan Burmistrz swoją wiedzą historyczną !
  Sam strzelam na tej strzelnicy i pierwszy raz słyszę o jakiejkolwiek polityce czy ideologii propagowanej na terenie strzelnicy.

  Odpowiedz
 • SZO
  Strzelec z Ostrowa

  wtorek, 11 grudnia, 2018

  Z treningów korzystają licencjonowani strzelcy sportowi, uprawiający czynnie strzelectwo sportowe.
  Przeprowadzane są przez ludzi legitymujących się odpowiednim poziomem wyszkolenia oraz potwierdzonymi kompetencjami, zgodnymi z wymogami ustawowymi.
  Pozostałe osoby korzystają z strzelań rekreacyjnych. Strzelania takie odbywają się na wszystkich okolicznych strzelnicach i cieszę się wielkim zainteresowaniem ich uczestników.

  Ciężka broń maszynowa jest praktycznie niedostępna dla osób fizycznych.
  Sportowcy i kolekcjonerzy mogą dysponować bronią sportową, półautomatyczną.
  Jest to legalnie nabyta broń, dopuszczona do uprawiania sportów strzeleckich, pozbawiona możliwości strzelania ogniem ciągłym, co warunkuje jej kwalifikowanie jako broń maszynową. Nazywanie karabinka szturmowego, jakim jest AK47 i pochodne, ciężką bronią maszynową jest co najwyżej ciężkim przypadkiem niekompetencji.
  Dla laików: wszystko, co jest udostępniane na okolicznych strzelnicach sportowych strzela wyłącznie ogniem pojedynczym. Najcięższa broń to broń długa, co do zasady działania i mocy obalającej nie różniąca się od broni myśliwskiej. Jedyna broń maszynowa to zabawki na plastykowe kulki.

  Ludzie, kultywujący pamięć żołnierzy wyklętych mają prawo do promowania haseł i idei, dla których ludzie Ci ginęli.
  Z niewiadomych przyczyn (albo wiadomym tylko im) część społeczeństwa polskiego najwidoczniej uważa się za wrogów naszej Ojczyzny, biorąc do siebie hasło „Śmierć wrogom Ojczyzny”. Nie rozumiem tego, ale tak jest.
  Ludzie, którzy nosili to hasło na mundurach i z nim ginęli byli gotowi ginąć za Ojczyznę.
  Z bronią w ręku niosąc śmierć jej wrogom.
  To hasło nie przynosi ujmy ani im ani ich duchowym następcom.
  Ci, którzy dziś nazywają noszących hasło „Śmierć wrogom Ojczyzny” neonazistami, nie staną pewnie z bronią w ręku w obronie swych rodzin w razie zagrożenia. Będą oczekiwali, aż zrobi to jakiś kibol czy neonazista, najlepiej wyszkolony.

  Mało jest ludzi tak oddanych popularyzacji strzelectwa sportowego jak bracia Leonhard.
  Mam tylko nadzieję, że ten incydent nie odbierze im ochoty na dzielenie się swoją pasją z tymi, którzy dopiero ją poznają.

  Pana burmistrza Raszkowa poznałem dopiero dzięki temu materiałowi w GW.
  Pański funclub Panie Jacku właśnie się powiększył. Powodzenia!

  Odpowiedz
 • A
  Ali

  wtorek, 11 grudnia, 2018

  Komentarz Strzelca z Ostrowa mówi wszystko o zaistniałej sytuacji. Dobrze, że są tacy ludzie.

  Odpowiedz
 • J
  j@

  wtorek, 11 grudnia, 2018

  Do Strzelca z Ostrowa – wygląda na to, że zna się Pan na rzeczy. Czy mógłby Pan wytłumaczyć, z czego strzela – prawdopodobnie w Raszkowie – człowiek z tego filmiku ? Czy taka broń jest legalna, czy strzela się z niej w Bractwach Kurkowych ? pozdrawiam
  https://www.facebook.com/PatriociBlyska/videos/2248531798711548/

  Odpowiedz
 • P
  Polak

  środa, 12 grudnia, 2018

  Ostrowska młodzież weszpolska reklamowała 1 listopada zbiórkę na pomniki powstańcze z symbolami ss i kukluxklanu w tle…prosze Was nie udawajcie że Ci idioci to pogrobowcy pewnego austriacka i daleko im to tradycji polskiego patriotyzmu

  Odpowiedz
 • A
  Antykomuch

  środa, 12 grudnia, 2018

  Pozew sądowy i udowadnianie że się nie jest się faszystą tylko polskim patriotą jest upokarzający. Nie warto się kąpać w szambie chociażby dlatego, że reforma sądownictwa jeszcze trwa. Bo trwa mać!

  Odpowiedz
 • S
  Strzelec

  środa, 12 grudnia, 2018

  Ten Pan z filmiku strzela z:
  Sporter M – polimer
  Kaliber: 7.62 x 39 mm
  Działanie: broń samopowtarzalna, długi skok tłoka
  Waga: 2.87 kg

  I zaznaczę ze broń samoczynna to nie maszynowa (naciska spust bardzo szybko)
  I oczywiście że jest to broń legalna

  Odpowiedz
 • A
  az

  środa, 12 grudnia, 2018

  Trochę wikipedi:
  1. Patriotyzm – szacunek i umiłowanie ojczyzny, gotowość do poświęcenia się dla niej i narodu, stawianie dobra własnego kraju ponad interesy partykularne bądź osobiste. Poczucie silnej więzi emocjonalnej i społecznej z narodem, jego kulturą i tradycją.
  2. Nacjonalizm uważa interes własnego narodu za nadrzędny wobec interesu jednostki, grup społecznych, czy społeczności regionalnych. Uznaje naród za najwyższego suwerena państwa, a państwo narodowe za najwłaściwszą formę organizacji społeczności, złączonej wspólnotą pochodzenia, języka, historii i kultury.
  3. Faszyzm – nazwa masowych ruchów polit., takze ideologii, o skrajnie nacjonalistycznym charakterze, zmierzajacych do zdobycia wladzy i stworzenia totalitarnego panstwa.

  Odpowiedz
 • J
  JacekA

  środa, 12 grudnia, 2018

  Powiem szczerze że nie przypuszczałem do jakich absurdów posuwa się w Polsce propaganda i dezinformacja. Po TVP publicznej która pokazuje „cudowny polski świat i całą tą zarazę dookoła która nam cały czas zagraża i jedynie słuszny sposób myślenia” uważałem że mnie już nic nie zdziwi. Ale okazuje się że można ludzi których każdemu z kim rozmawiam o strzelectwie podaję jako przykład bezinteresowności i życzliwości można zmieszać z błotem bez cienia prawdy i żadnych faktów. Każdy kto choć raz był na zawodach w Raszkowie może to potwierdzić że tak świetnych ludzi jak w Bractwie Raszkowskim daleko szukać i często żałowałem że zapisałem się do innego klubu ale to ze względu na odległość. Kłania się chyba scenariusz z filmu Układ zamknięty i artykuły na czyjeś zlecenie. Aż nie mogę ochłonąć od przeczytania tych wypocin że można takich ludzi opluć i to bezkarnie. Co ta nasza Ojczyzna coraz bardziej się psuje od ludzi. Przykre. Ale na pewno zawsze chętnie zawitam na każde zawody w Raszkowie i zachęcam również do sprawdzenia samemu jak tam jest a nie czytania śmieci.

  Odpowiedz
 • K
  KrissKross

  środa, 12 grudnia, 2018

  Bardzo cieszę się, że ten pożyteczny idiota rozpętał taką aferę, gdyż przysporzy to bogactwa raszkowskiemu Bractwu Kurkowemu. Zarówno jeśli idzie o liczbę braci, jak i środki materialne. Jestem pewien, że znajdą się sponsorzy, którzy hojnym gestem wesprą BK w Raszkowie. Burmistrz pobuduje nową i piękną strzelnicę z wielkim hasłem BÓG HONOR OJCZYZNA. Czyli hasłem, któremu hołdują Bractwa Kurkowe, a które tak mierzi wszelkich aspirantów do bycia „półniemcem”, Europejczykiem, czy tam kim innym, byle nie Polakiem.

  Odpowiedz
 • KPS
  Koleżanka po strzelbie

  środa, 12 grudnia, 2018

  Skoro autor tekstu nie przeprowadził żadnej rozmowy zarówno z Panem Jackiem Bartczakiem, jak i z przedstawicielem Stowarzyszenia im. Błyska, aby wypowiedzieli się w tej sprawie, to już wiadomo, że tekst nie jest napisany rzetelnie i obiektywnie, tylko po to, żeby kolejną osobę posądzić o coś czego nie zrobiła, wywołać burzę medialną a tym samym lepszą poczytalnosc i zyski dla gazety. Znam Pana Jacka od dziecka, jeszcze zanim został burmistrzem. Zawsze tworzył wiele inicjatyw związanych z kultywowaniem tradycji i kultury, pamięcią o ludziach, którzy byli zaslużeni dla Naszej Ojczyzny, o historii, szczególnie naszego regionu potrafi mówić godzinami i jest dociekliwy, dzięki czemu odkryto nowe ciekawostki. O historię dba jak nikt, i mimo, że wielu ludzi na Jego miejscu by się nie odezwalo, On chce ją przekazywać dalej, pisać książki aby o niczym nie zapomniano. Znam Pana Jacka także jako kolegę, miłośnika przyrody oraz strzelectwa. Zawsze jest przede wszystkim kolezenski i honorowy, a przebywanie w Jego towarzystwie to przyjemność. Rozwój Gminy Raszków od kiedy został burmistrzem jest niesamowity, choć pewnie znajdą się osoby, które tego nie doceniają i wymagają cudów lub oceniają przez pryzmat partii, a nie tego, co zrobił lub jakim jest człowiekiem. Ogromnie mi przykro, że tak wspaniała osoba została obiektem bezpodstawnych oskarżeń i mam nadzieję, że ludzie nie uwierza w te brednie. Panie Jacku, proszę się nie przejmować i robić dalej to, co do tej pory, bo w dzisiejszych czasach zawsze znajdzie się ktoś, komu czyjeś sukcesy nie pasują.

  Odpowiedz
 • T
  tylkofakty

  środa, 12 grudnia, 2018

  Cała etyka dziennikarska z rzetelnej i obiektywnej gazety wyborczej / pisownia !!!/

  Odpowiedz
 • T
  tylkofakty

  środa, 12 grudnia, 2018

  Cała etyka dziennikarska z rzetelnej i obiektywnej gazety wyborczej / pisownia !!!/
  A gdzie były media z OSW gdy robiono materiał o Wtórku !!!

  Odpowiedz
 • O
  Obywatel

  środa, 12 grudnia, 2018

  Koleżanka po strzelbie
  „Skoro autor tekstu nie przeprowadził żadnej rozmowy zarówno z Panem Jackiem Bartczakiem, jak i z przedstawicielem Stowarzyszenia im. Błyska, aby wypowiedzieli się w tej sprawie, to już wiadomo, że tekst nie jest napisany rzetelnie i obiektywnie”

  Widać, że nie czytałaś tego artykułu skoro, wypisujesz takie rzeczy. Skoro koledzy burmistrza ze Stowarzyszenie narodowo-patriotycznego im. Błyska, zapraszają, neonazistę i antysemitę Jacka Międlara do Ostrowa to wiadomo, jakie mają poglądy. A Jacek Bartczak też jest skrajnym nacjonalistą i antysemitą.

  Odpowiedz
 • KPS
  Koleżanka po strzelbie

  czwartek, 13 grudnia, 2018

  Obywatelu, jeśli tekst ma byc obiektywny, to wysluchuje się obu stron i nie osądza, wnioski wyciąga czytelnik. Ty zapewne jak każdy też święty nie jesteś i niejeden raz gdzieś byłeś z kimś kogo nie lubiles lub z kimś kogo polubiles mimo, że inni go potepiali. Łatwo jest osądzać kogoś znając tylko WYBIÓRCZE FAKTY

  Odpowiedz
 • R
  Renat

  czwartek, 13 grudnia, 2018

  Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, że o pieniądze. Po prostu p. Jacek Bartczak zrobił porządek w Raszkowie i ktoś teraz bezpardonowo się mści. Już nie ma wykupu gminnych gruntów za półdarmo… Może tym by się zajął „dziennikarz śledczy”.

  Odpowiedz
 • O
  Obserwator

  czwartek, 13 grudnia, 2018

  Problem polega na tym, że pan burmistrz jest z PiS i nawet współpraca z PO-wskim aparatczykiem chociażby takim jak Krzysztofiak już mu nic nie daje, bo platfusy jedyny jaki mają cel, to odsunąć PiS od władzy.

  Odpowiedz
 • P
  piotr

  sobota, 19 marca, 2022

  jak już gazeta wybiurcza pisała to już na pewno jest prawda jak moskiewska!!!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz