DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Artur Żmijewski na otwarcie Grand Prix Komeda 2024 [wywiad]

W poniedziałek ruszył Grand Prix Komeda czyli Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie Wielkopolskim. Jednym z gości pierwszego dnia festiwalu był Artur Żmijewski, który do Ostrowa przyjechał ze swoim fabularnym debiutem – filmem „Sami swoi. Początek”. Poza tym publiczność spotkała się z twórczością patrona festiwalu – Krzysztofa Komedy, był też ostrowski akcent festiwalu – zapis dokumentalny pt. „Wernisaż” Tomasza Lacha i Tomasza Wojciechowskiego. Całość otwarta została wernisażem wystawy obrazów do filmu „Chłopi”.

Tradycyjnie początek festiwal to wernisaż. Tym razem zobaczyliśmy obrazy do filmu „Chłopi” – zatrzymane kadry filmowe, wykonane przez ilustratorów i animatorów z całego świata. Filmowe otwarcie festiwalu to natomiast spotkanie z twórczością patrona wydarzenia – Krzysztofa Komedy. Po nim akcent ostrowski: zapis dokumentalny pod tytułem „Wernisaż” autorstwa Tomasza Lacha i Tomasza Wojciechowskiego i z muzyką Mikołaja Trzaski. O filmie twórcy opowiadali Ewie Smolińskiej podczas spotkania po filmie.

Wieczorem sala Ostrowskiego Centrum Kultury wypełniła się do ostatniego miejsca. A to za sprawą gości: Artura Żmijewskiego i Karola Dziuby. Jeden z najbardziej topowych aktorów przyjechał do Ostrowa ze swoim fabularnym debiutem – filmem „Sami swoi. Początek”, który opowiada o początkach sporu między Kargulem a Pawlakiem. To komediodramat, w którym nie unika się także trudnych tematów.

Drugim gościem wieczornego spotkania, które prowadził Łukasz Maciejewski, dyrektor artystyczny festiwalu, był Karol Dziuba, wcielający się w filmowego Kargula.

 

13. Grand Prix Komeda odbywa się w Ostrowie Wielkopolskim do 15 czerwca w Ostrowskim Centrum Kultury. Patronem medialnym wydarzenia są Telewizja Proart i portal www.wlkp24.info

Poniżej fragment wywiadu z Arturem Żmijewskim, cała rozmowa do obejrzenia na antenie Telewizji Proart.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz