Arged BM Stal pokonuje Arkę Gdynia. Urban: "Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa"

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski pokonała po zaciętej rywalizacji Arkę Gdynia 89:79 w meczu 4. kolejki Orlen Basket Ligi.

Po bardzo trudnym i wyrównanym meczu Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski pokonała Krajową Grupę Spożywczą Arka Gdynia. Żółto-niebiescy nie potrafili wypracować sobie przewagi i często to rywale prowadzili kilkoma punktami. Obraz gry odmienił się dopiero w czwartej kwarcie, kiedy to trener Andrzej Urban wprowadził kilka korekt taktycznych. To przyniosło efekt. Kiedy defensywa była bardziej szczelna, a w ataku zaczął brylować Michał Chyliński trafiając co rusz za 3, „Stalówka” zaczęła budować przewagę punktową.

Końcowy wynik meczu rozstrzygnął się w ostatniej kwarcie. Gospodarze prowadzili obronę strefową, czym wytrącili z rytmu przeciwników. Przewaga zaczęła rosnąć. „Stalówka” wygrała tę odsłonę 32:16. Była to jedyna wygrana część spotkania przez ten zespół. Mecz zakończył się wygraną 89:79. – Jesteśmy w takim momencie, że potrzebowaliśmy tego zwycięstwa. Nie ważne, w jaki sposób. Mamy dużo swoich problemów i najważniejsze, że zwyciężamy. Noc za styl w koszykówce nie przyznają – powiedział po meczu trener Arged BM Stali Andrzej Urban.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 89:79 (18:19, 19:19, 20:25, 32:16)

Stal: David Brembly 20, Michał Chyliński 19, Arunas Mikalauskas 14, Damian Kulig 14, Ojars Silins 10, Nemanja Djurisic 6, Rodney Chatman 6, Wiktor Sewioł 0.
Arka: Andrzej Pluta 19, Adrian Bogucki 15, Kacper Gordon 14, Przemysław Żołnierewicz 14, Stefan Kenić 6, Adam Hrycaniuk 4, Kacper Marchewka 3, Jakub Szubert 2, Maksymilian Wilczek 2, Grzegorz Kamiński 0, Maciej Nagel 0.