Arged BM Stal drugi raz wygrywa Suzuki Puchar Polski!

Gospodarze turnieju to aktualnie ostatni zespół Energa Basket Ligi. W turnieju finałowym o Suzuki Puchar Polski zrobili jednak furorę. W ćwierćfinale wyeliminowali Enea Zastal BC Zielona Góra, żeby w drodze do finału eliminując jeszcze Kinga Szczecin. Ostrowianie w Lublinie wygrali z Twardymi Piernikami Toruń i Śląskiem Wrocław.

Niedzielny finał rozpoczął się bardzo dobrze dla drużyny prowadzonej przez Tane Spaseva, która wygrała pierwszą kwartę 20:10. Ostrowianie zaczęli odrabiać straty pod koniec pierwszej połowy. Dłuższa ławka rezerwowych i lepsza skuteczność w rzutach dystansowych sprawiły, że w trzecj kwarcie mistrzowie Polski przejęli mecz. Na początku czwartej kwarty prowadzili już różnicą 14 punktów.

Kolejne dobre spotkanie zagrał duet James Florence i Jakub Garbacz. Pierwszy seryjnie zdobywał punkty w pierwszej połowie, kiedy żółto-niebiescy mieli problemy z o broną gospodarzy. Drugi rzucał decydujące trójki razem z Denzelem Anderssonem w drugiej połowie, kiedy mistrzowie Polski przełamywali rywala.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 76:83 (20:10, 21:24, 14:28, 21:21)
Start: Mateusz Kostrzewski 20, Elijah Wilson 18, Mike Scott 11, Roman Szymańsmki 6, Mateusz Dziemba 5, Cleveland Melvin 5, Damian Jeszke 4, Jimmie Taylor 2, Bartłomiej Pelczar 2.
Stal: Jakub Garbacz 20, James Florence 19, James Palmer 12, Kobi Simmons 9, Denzel Andersson 7, Michael Young 6, Trey Drechsel 5, Jarosław Mokros 3, Damian Kulig 2, Jakub Wojciechowski 0.