Areszt dla sprawcy napadu

0
Zdjęcie poglądowe | policja.pl
18-latek, który w miniony piątek napadł na dwie kobiety w Ostrzeszowie, wyrwał im torebki i przewrócił na ziemię, został aresztowany na trzy miesiące. Jego o trzy lata młodszy kolega, który mu we wszystkim pomagał, trafi do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

– Obaj młodzieńcy są dobrze znani policji, ponieważ już wcześniej wchodzili w konflikt z prawem. Starszy z nich, przed osiągnięciem pełnoletności kierował pojazdem bez uprawnień, nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów zmierzających do zatrzymania pojazdu, co doprowadziło do użycia broni przez funkcjonariuszy, ponadto był on poszukiwany przez naszą jednostkę celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z którego oddalił się samowolnie – mówi st. sierż. Agnieszka Szołdra, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Młodszy z nastolatków również dopuścił się w przeszłości czynów karalnych oraz przejawiał zachowania, które wskazywały na demoralizację. Chłopak został skierowany do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

ZOBACZ TEŻ: Ostrzeszów. Dwa napady w biały dzień

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick