Arena Ostrów wypełniona po brzegi. Kuba Badach i orkiestra l’Autunno przyciągnęli tłumy [ZDJĘCIA]

5
Fot. fanpage prezydent Beaty Klimek
Muzyczne widowisko w wykonaniu Kuby Badacha i Orkiestry Kameralnej l'Autunno przyciągnęło do Areny Ostrów tłumy mieszkańców. Hala została wypełniona po brzegi. Koncert poświęcony Andrzejowi Zausze odbył się w ramach drugiego dnia otwarcia Areny dla mieszkańców.

Koncert Kuby Badacha był kluczowym wydarzeniem drugiego dnia otwarcia Areny Ostrów. Choć hala widowiskowo-sportowa funkcjonuje od kilku miesięcy, dopiero teraz mogli do niej wejść mieszkańcy, aby wziąć udział w organizowanych wewnątrz widowiskach. Pierwszego dnia otwarcia, a więc w piątek, zorganizowano pokaz laserowy z elementami pirotechnicznymi. Uczestnicy ocenili go w większości bardzo pozytywnie, choć niesmak u części z nich pozostawiła ewakuacja. Była konieczna, ponieważ włączył się alarm na skutek wygenerowania sztucznego dymu, który był elementem widowiska.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Co wydarzyło się w Arenie Ostrów? “Błąd ludzki” [WIDEO]

Drugiego dnia nieplanowanych niespodzianek nie było. Przybyłych do Areny Ostrów powitali przedstawiciele władz miasta, a następnie scenę oddano Kubie Badachowi i Orkiestrze Kameralnej l’Autunno, która towarzyszyła mu przez cały koncert, nadając temu wydarzeniu wyjątkową atmosferę i warstwę muzyczną. Zarówno Kuba Badach, jak i orkiestra l’Autunno to artyści wielkiego formatu. Ci ostatni występowali m.in. z Jose Carrerasem, Andreą Bocellim oraz Montserrat Cabballe.

Koncert w Arenie został poświęcony innemu wybitnemu przedstawicielowi polskiej muzyki – Andrzejowi Zausze, którego 30. rocznica tragicznej śmierci przypada właśnie w 2021 roku.

Bilety na ten koncert rozeszły się bardzo szybko, co zwiastowało, że Arena Ostrów zostanie wypełniona po brzegi. Tak też się stało. Frekwencja dopisała, a wśród publiczności nie brakowało przedstawicieli kilku pokoleń.

Opinie uczestników koncertu, którzy opisali wrażenia z niego na naszym fanpage’u, w większości były pozytywne. „Absolutnie cudowny koncert. Jestem zauroczona cudownym głosem, charyzmą oraz niezwykłą kulturą tego artysty” – napisała pani Asia. „Było super, tylko oświetlenie dawało po oczach” – dodała pani Karolina. „Super koncert a Kuba Badach oprócz śpiewu potrafi świetnie wszystkich rozbawić” – skomentowała pani Małgorzata.

Pojawiły się też jednak głosy mniej pochlebne, choć nie dotyczyły samego koncertu, a jej otoczki. „Szkoda tylko, że miejsc parkingowych jak na lekarstwo. Pani prezydent mówiła, że zaplecze parkingowe będzie, a wyszło jak zwykle” – zakomunikowała pani Honorata. „Koncert był absolutnie fantastyczny. Z małym ale. Mam wrażenie, że część osób była tam przez przypadek. Chcesz pogadać z koleżanką, umów się do kawiarni i po co zabiera się na taki koncert dzieci, które nie są zainteresowane, a znudzone siedzą na schodach i przeszkadzają” – dodała pani Joanna.

Kuba Badach to dwukrotny laureat „Fryderyk” – najważniejszej nagrody muzycznej polskiego przemysłu fonograficznego. Prowadzi nie tylko solową działalność artystyczną, ale jest również członkiem zespołu The Globetrotters (od 1999 roku), a wcześniej współpracował z grupą Poluzjanci (od 1995 roku) jako wokalista. Jest również m.in. kompozytorem i aranżerem muzycznym. Tworzy w ramach takich gatunków muzycznych, jak jazz, pop-rock i pop.

Niedziela w Arenie Ostrów będzie stała pod znakiem sportowych emocji. W Arenie Ostrów odbędzie się mecz koszykówki. Aktualni Mistrzowie Polski – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski zmierzą się z multimedalistą krajowych rozgrywek – WKS-em Śląsk Wrocław. Mecz rozpocznie się o 17.30. W sprzedaży pozostało ok. 200 wejściówek (dane na godz. 10.00 w niedzielę). Przyjazd do Ostrowa zapowiedziała też grupa kibiców z Wrocławia.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Światła dawały po oczach, bardzo strome schody, co dla osoby z nadzwrocznością i w okularach to jest horror. Do tego kazano wyrzucić mi przy wejściu wodę do kubła.horror. A siedzenia?

  2. Lisiecki, Klimek i reszta ekipy z pierwszego rzędu oraz zdecydowana większość ludzi na trybunach, gdzie macie maseczki,?!!! Obiekt zamknięty, więc hipokryzja władzy mnie poraża.

  3. Drodzy Narzekający, ten obiekt to Arena – oczywiste jest więc, że schód mogą być strome, a miejsca to nie fotele kinowe…
    Do tego wspaniały koncert za 20zł.
    Można się wybrać do kameralnej sali, gdzie będą wszelkie udogodnienia 🙂

  4. Niech prezydent nie ściemnia, że wszyscy mieszkańcy chcieli, czekali i cieszą się z tej hali ! Należę do tych co nie chcieli, nie chcą i się nie cieszą i chodzić nie będą do niej. Analiza finansowa, popyt, koszty utrzymania wystarczą żeby wiedzieć, że to kampania wyborcza prezydent zgodnie z zasadą chleba i igrzysk dla ciemnego ludu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick