Arena Ostrów punktem szczepień dla nauczycieli

14
Fot. Fanpage Beaty Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego
W najbliższą sobotę Arena Ostrów stanie się punktem masowych szczepień dla nauczycieli z powiatu ostrowskiego. Pierwsze dawki przyjęli już w zeszłym tygodniu. Teraz ostrowski szpital otrzymał dużo większą liczbę dawek, co pozwoli na wyszczepienie chętnych pedagogów. Zdaniem władz miasta idealna będzie do tego właśnie Arena Ostrów.

Pierwsze szczepienia nauczycieli odbyły się w ubiegłą sobotę na terenie ostrowskiego szpitala. Wtedy placówka była w posiadaniu małej ilości szczepionek, co pozwoliło na zaszczepienie jedynie części nauczycieli. Teraz do szpitala dotarło kolejnych 300 dawek, a to już pozwala na dużo szerszy zakres działań.

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego zdecydowała, że kolejni nauczyciele przyjmą szczepionkę firmy AstraZeneca pod dachem Areny Ostrów. „Zorganizowanie punktu szczepień na Arenie Ostrów pozwoli przeprowadzić je swobodnie, bez utrudniania pracy szpitala. Wszystko wskazuje na to, że szpital otrzyma w najbliższym czasie jeszcze większa ilość szczepionek, dlatego nadal służymy pomocą, a Arena Ostrów pozostaje do dyspozycji dyrekcji placówki” – informuje Beata Klimek za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Na konferencji prasowej, które miała miejsce w ubiegły piątek, Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa poinformował, że z 219 uprawnionych nauczycieli szkół podstawowych, chęć szczepienia zgłosiło 135. Jeśli chodzi o przedszkola to chęć wykazało 141 osób (na 272 uprawnione). Zaszczepić zechciało się także 59 pracowników żłobka miejskiego. W całym powiecie ostrowskim chętnych jest około 1200 osób pedagogów.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. 11
  7

  Czyżby włodarze z Ostrowa obserwowali władzę centralną? Pod kątem propagandy na pewno.
  Szpital Narodowy, Targi, a teraz Arena? Jak to brzmi!!! Jak to w mediach wygląda!!! Na fb też już jest to info? 😀

 2. 13
  11

  Śmiertelność na covid w grupie wiekowej od 0 do 49 lat to aż 0,01 % czyli 1 osoba na 1000. To mniejsza śmiertelność niż na grypę, która w tym roku wyginęła. Drodzy nauczyciele w tym przedziale wieku mam do was pytanie. Dla tak nie znaczącego ryzyka (pewnie utopienie w wannie bez wody jest wyższe!) warto wam brać udział w eksperymencie medycznym? Macie jakiekolwiek pojęcie jak w długim okresie czasu będą na wasz organizm oddziaływały te na szybko stworzone szczepionki? Normalny cykl badań nad szczepionką to 5-8 lat, a nie 3 miesiące! Kto wam zagwarantuje, że nie będzie powikłań? Koncern zwolniony z odpowiedzialności? Kto wam zagwarantuje, że np. nie będziecie mieli problemów z płodnością skoro nie było badań wśród kobiet w ciąży, a jeden z koncernów pisze w ulotce, że nie zaleca szczepionki dla kobiet w ciąży czy planujących ciążę. Ludzie! Toż na grypę w poprzednich latach chorowało dużo więcej ludzi (np. po 100.000 osób dziennie), a nikt nie odprawiał takiej szopki jak z covidem! Nie widzicie tego ???

  • 6
   5

   Prawdziwy belfer 🙂 że też chciało mu się tyle pisać :)))) wypracowanie jak się patrzy!!!! Jakiś wizjoner, zna się na chorobach zakaźnych i szczepionkach. Chyba jednak lekarz, nie belfer 🙂

  • 3
   1

   ponad 200 mln ludzi na świecie, w tym w krajach wyżej od nas stojących cywilizacyjnie już przyjęło szczepionkę, wypowiadają się autorytety medyczne, naukowcy, ale to pikuś. Belfer, to jest autorytet dla belfrów. opowiadacz bajek, Sabała naszych czasów, postrach dla wszystkich mało odpornych na takie pierdoły. Mam nadzieję, że normalni nauczyciele są rozsądni w porównaniu. W każdej cywilizacji jest pewien margines zarówno takich „wizjonerów” jak i ludzi podatnych na ich „wizje”. W Biblii też możemy poczytać o apokalipsie. Na koniec propozycja dla niedowiarków- weźcie do ręki ulotkę pierwszego z brzegu antybiotyku, leku przeciwbólowego i poczytajcie o ewentualnych zagrożeniach. To leki wiele lat temu wprowadzone do obiegu, sprawdzone, przebadane. A w każdej ulotce znajdziecie jeśli chcecie zapis o zagrożeniu zdrowia czy życia. To taka próba ze strony producenta odsunięcia odpowiedzialności na wypadek, gdyby komuś coś.

 3. 2
  3

  Szkoda, ze nie ma o tym zadnej informacji na oficjalnej stronie miasta, bo jednak nie kazdy obserwuje facebookowy profil Pani Prezydent

 4. Super ,niech szczepią w Arenie , ale niech szczepią nie tylko nauczycieli tylko seniorów również ,pójdzie to sprawniej i szybciej .

 5. Szkoły zamknięte to tam można szczepić jest jeszcze stadion miejski, stadion zaparowozownia, targowisko miejskie Witosa… Ile kosztował parkiet na arenie? a panie w takich buciorach szkoda naszych pieniedzy ciekawe czy tak w domach chodzą! Rynce opadaja:(

 6. Szczepienia seniorów też idą sprawnie. Zależy tylko w jakim miejscu. Najgorzej organizacyjnie jest w szpitalu. Totalny bałagan. Grupa „zero”, służba zdrowia do tej pory jeszcze do końca nie zaszczepiona. Seniorzy zwoływani na jedną godzinę.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick