Arena Ostrów prawie na finiszu. W sierpniu odbiory [WIDEO]

18
Arena Ostrów rośnie w oczach i wszystko wskazuje na to, że prace zakończą się nawet szybciej, niż pierwotnie planowano. Ostateczny termin oddania obiektu to ostatni dzień sierpnia. Hala warta ponad 30 milionów złotych w większości jest już wybudowana, ekipa pracuje już nad elementami wykończenia w środku. Powstał już parking i za moment pojawią się też elementy małej architektury wokół Areny.

Sanitariaty, biura, szatnie – w tych pomieszczeniach trwają już prace wykończeniowe. Zamontowana została też winda, a lada dzień rozpocznie się montaż trybun mobilnych. Budowa hali widowiskowo-sportowej jest już na etapie około 75%, czyli niewiele zostało przed budowlańcami. Zanim jednak zostaną wykonane tak zwane ostatnie szlify, ekipa fachowców musi jeszcze wykonać prace niewidoczne dla laika gołym okiem, ale niezbędne do funkcjonowania takiego obiektu, czyli m.in. zamontować gniazdka i osprzęt elektryczny, hydrauliczny oraz grzewczy.

Arena Ostrów to nie tylko budynek i jego wnętrze, ale i jego otoczenie. Na czerwiec zaplanowano nasadzenia zieleni, zakończenie budowy chodników z granitu i utwardzenia parkingu od strony ul. A. Kowalczyka.

Wciąż nie wiadomo czy oficjalne otwarcie hali odbędzie się we wrześniu, jak to zaplanowano. Wszystko uzależnione zostanie od sytuacji epidemiologicznej w kraju i w naszym powiecie. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal wlkp24.info, władze miasta planowały, aby otwarcie trwało dwa dni, a na nowej hali mieliśmy zobaczyć widowiska i muzyczne, i sportowe.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

18 KOMENTARZE

  1. Co masz do Bm stali ? Że właściciel wyłożył swoje kasę + dotacje z ministerstwa. Bo miasto nie budowalo hali przez tyle lat jako jedyny właściciel w lidze buduje i tak popełnił błąd bo k 1 powinno być wyburzone i od nowa budować A nie remont.

  2. największe KRETYŃSTWO pani Klimek to ta nikomu niepotrzebna, koszmarna architektonicznie hala w dodatku w takim miejscu, gdzie nawet porządnego parkingu nie ma, kolejne GÓWNO za wielka kasę dla wiadomej firmy

  3. Ta hala i jej projekt wygląda jak wielka hala produkcyjna niczym to nie przypomina hali sportowej jej lokalizacja to kolejny minus ale tak to jest jak się coś robi szybko żeby tylko było i był spokój a nie przemyśli się wszystkiego

  4. Zastanówcie sie nad tym co piszecie.Bo jak to czytam to twierdze,że to wszystko napisane jest przez dzieci z klas podstawowych

  5. Teraz takie hale się buduje trochę powinniście popatrzec na inne miasta jak wyglądają hale widowiskowe jak dla mnie wszytko gra ważne że powstała i się z tego cieszę. A co do rozgrywek jak ktoś napisał nie będzie się czego wstydzić bo będziemy grać w tej hali jeśli sezon i druzyna będzie dalej .Przestańcie narzekać!!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick