DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Apele policji niewiele dają. Kolejna osoba oszukana

Pomimo policyjnych apeli, mieszkańcy regionu wciąż dają się oszukać. Do ostrowskich policjantów zgłosił się mężczyzna z powiatu ostrowskiego, który uwierzył „pracownikowi banku”.

3 lipca policjanci ostrowskiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa. Do mieszkańca naszego powiatu zadzwoniła osoba podająca się za pracownika banku. – W pokrzywdzonym nie wzbudziło to podejrzeń, ponieważ na telefonie wyświetlił się numer zapisany jako jego bank. Fałszywy pracownik banku powiedział pokrzywdzonemu, że jego pieniądze są zagrożone. Oszust powiedział, że pokrzywdzony powinien teraz podać czeki blik, by uniknąć nieautoryzowanych transakcji i wypłat z jego konta. Mężczyzna kilkukrotnie podał kody BLIK – informuje podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Oszust w ten sposób wypłacił z konta pokrzywdzonego 20 tysięcy złotych. – Pamiętajmy! Prawdziwy pracownik banku nigdy nie będzie żądał przelania Twoich pieniędzy na nieznane konto. Nie będzie również namawiał do przekazania Twoich danych do logowania oraz Twoich danych osobowych. Nie zażąda zainstalowania nieznanego oprogramowania – apelują policjanci.

Każdą taką prośbę należy osobiście sprawdzić w swoim banku. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, powiadommy policję.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz