Antoś z Pleszewa nie widział od urodzenia. Wzrok podarowali mu lekarze z Katowic!

1
Fot. Fanpage Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach
Antoś pochodzi z Pleszewa, ma zaledwie roczek i był niewidomy od urodzenia. Lekarzy Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach tak poruszyła jego historia, że postanowili podjąć się obuocznego przeszczepu rogówki! Chłopiec odzyskuje wzrok i jest to historia z bardzo szczęśliwym zakończeniem!

Narodziny dziecka, które jest całkowicie niewidome od urodzenia są wyjątkowo rzadkie. W ciągu roku przychodzi na świat zaledwie jedno lub dwoje dzieci z taką wadą. Wśród nich był właśnie Antoś pochodzący z Pleszewa. Jego mama rozpaczliwie szukała pomocy, ale spotykała się z odmową. – Nigdzie nie potrafili mi pomóc. Walczyłam o jego zdrowie w wielu miejscach, tylko tu podjęto się leczenia mojego synka – mówi Edyta Stasiak, mama Antosia.

Tu, czyli w Katowicach. Historię chłopca usłyszeli lekarze tamtejszego Okręgowego Szpitala Kolejowego. Postanowili zawalczyć o wzrok dziecka i podjęli się bardzo trudnego zabiegu. Obuocznego przeszczepu rogówki! – Dziecko obuocznie niewidome przeszło dwa udane przeszczepy w ciągu miesiąca. Dzięki temu jest szansa na pełne odzyskanie wzroku. Już używa oka, które przeszczepione było miesiąc temu – mówi dr hab. n. med. Dariusz Dobrowolski, który operował chłopca.

Drugi przeszczep odbył się tydzień temu i wszystko wskazuje na to, że operacja przebiegła pomyślnie. Półroczny Antoś ma szansę w pełni odzyskać wzrok, cieszyć się kolorami, kształtami i poznawać świat.

Ogromne gratulacje dla zespołu lekarzy z Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach! A Antosiowi życzymy dużo zdrowia!

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick