Antoni Macierewicz w Ostrowie Wielkopolskim. W jakim celu przyjechał?

15
Trwają uroczystości związane z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji do Ostrowa Wielkopolskiego przyjechał m.in. były Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

Od rana kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w okolicach ul. Strzeleckiej w Ostrowie Wielkopolskim. W tamtym rejonie odbywać się będą m.in. festyn, kiermasz, a wszystko uświetnią występy dzieci z okolicznych szkół. Będzie też pokaz sprzętu wojskowego. O godz. 12.30 w ostrowskiej konkatedrze rozpocznie się msza św. w intencji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Zaraz po jej zakończeniu (ok. godz. 13.30) rozpocznie się przemarsz ulicami miasta od Konkatedry pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ulicy Strzeleckiej 18. Jego powtórne odsłonięcie odbędzie się w asyście Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych oraz Związku Piłsudczyków. Antoni Macierewicz pojawił się przed południem i odsłonił pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. W popołudniowych uroczystościach weźmie udział wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg, która odczyta list od premiera Mateusza Morawieckiego. Będzie także wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego Ewa Matecka oraz wielu posłów i senatorów Rzeczypospolitej Polskiej.

Po południu przyjdzie czas na piknik patriotyczny, podczas którego prócz dzieci i młodzieży wystąpią m.in. tacy artyści jak: Ryszard Wolbach (wokalista i założyciel zespołu Harlem), Krzysztof Misiak, Mateusz Nagórski (z repertuarem Jacka Kaczmarskiego) oraz Norbert Smoliński „Smoła”.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

15 KOMENTARZE

 1. A przede wszystkim jest mega promocja nowej knajpy i klubu Sanacja. Ważna rocznica 16 czerwca 1918 roku.???? A może pomyśleć o mieszkańcach naszego miasta? Biegi uliczne w centrum- paraliż komunikacyjny, najpierw prawica zamyka handel w niedzielę, a następnie kiedy w sobotę jest wzmożony ruch, paraliżuje zamykając część ramy komunikacyjnej, jakimiś pochodami itd. mieszkańców mają gdzieś. Ważne że skompromitowany były minister wojny przyjechał, i paru polityków, żeby na prywatnej działce prywatny pomnik odsłonić, promować prywatną knajpę i przy okazji zająć tak ważną ulicę na prawie cały dzień. Przy radosnej współpracy z prezydentem miasta.

  • Te mieszkaniec. Postaw sobie na swoim ogrodzie pomnik Bandery, będziesz miał wszystkich Ukraińców za przyjaciół skoro pomnik Piłsudskiego ci parchu jeden przeszkadza.

  • Ja myślałem że Ostrów i Wielkopolska będąc bardziej na zachodzie są odporne na cyrki kościelno militarne.
   Zresztą Antoni i Józek maja ze sobą dużo wspólnego.

  • Czy ja komuś zabraniam stawiania pomnika w ogrodzie? Ty sobie postaw pomnik teletubisia z torebką, mnie nic do tego. Ale jeśli ktoś z prywatnego wydarzenia w ogrodzie robi miejską imprezę, blokuje ruch w mieście, powoduje zamieszanie to dla mnie już nie jest prywatna impreza. A jeśli na tę prywatną imprezę przyjeżdżają przedstawiciele władz państwa, województwa i miasta to są zwyczajne jaja. Takie jaja powodują, że zwykli mieszkańcy mają to wszystko głęboko w… Widać to było wczoraj po „tłumnym” udziale i we mszy, i w pochodzie. Garstka mieszkańców, a wk…ch tysiące. Takie są efekty tych „prywatnych” jasełek. Na byle jakiego artystę (np trzech cienkich tenorów) przychodzi więcej widzów niż na tą z założenia patriotyczną, prywatną imprezę. Takie są efekty tej „dobrej zmiany”.

  • Pisanie komentarzy bez porządnego wysikania się przedtem nie ma żadnego sensu. Chyba że jesteś folksdojczem albo bolszewikiem, no to co innego. Piszesz jak Niemcy w okupacyjnych gadzinówkach…

 2. Nie zakupił helikopterów, łodzi podwodnych,artylerii przeciwlotniczej, kupił karabinki dla swoich partyzantów, wybił pamiątkowy medal dla Misia, nadal udaje ministra, jeździ z ochroną, limuzynami MONu i najważniejszym jego zajęciem jest nawijanie ludziom makaronu na uszy w sprawie katastrofy smoleńskiej i jak widać promowanie prywatnych knajp. A Misiu też przyjechał?

  • A kto chciałby kupować helikoptery naziemne? Sami Francuzi z nich zrezygnowali bo okazały się niesprawne w locie, a co dopiero w działaniach wojennych.

  • Najpierw K pochwal sie nam wszystkim skąd masz takie wiadomości? Z TVP czy profesjonalnego wojskowego portalu wpolityce? A może Macior osobiście ci powiedział. To są śmigłowce akurat sprawdzone w boju a to że i Francja nie serwisowała ich należycie to może być spowodowane tym że maja ich stosunkowo niewiele i może myślała że zrobi to taniej w Polsce
   Do jajo A właśnie że mieliśmy dostać całą dokumentacje w cenie co mogłoby skutkować tym że byłyby to bardzo polskie śmigłowce w przeciwieństwie do Mielca

  • Pisanie komentarzy bez porządnego wysikania się przedtem nie ma żadnego sensu. Chyba że jesteś folksdojczem albo bolszewikiem, no to co innego. Piszesz jak Niemcy w okupacyjnych gadzinówkach…

 3. Ale numery i dlatego nie poszliśmy , jak przeczytałam ze Macierwicz do Ostrowa ma przyjechać. Na takich ludzi nie lubie patrzeć ani ich słuchac bo kłamią .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick